Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakbélgyulladás?

Vakbélgyulladás?

Figyelt kérdés
2 órája kezdődött hogy jobb oldalon a felső csípótövis és a köldökömtől közti részbe állandó éles szúrások jönnek. Nálam gyakran előfordul hasfájás, és puffadás. Tegnap kicsit felfújódtam és egész éjjel és délelőtt is fájt a hasam. Most is érzem hogy sok levegő van bennem, de aggaszt ez a szúró fájdalom, ami mozgáskor fokozódik. Első gondolatom vakbélgyulladás, de lehet hogy csak a gázoktól van?

2013. jan. 24. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A levegő is tud szúró érzést kiváltani .
2013. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, már sokszor volt ilyen. De ezen a helyen még sosem, és ezért félek.
2013. jan. 24. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, ne félj. Ha vakbélgyulladás, akkor egy rutinműtéttel megúszod és ennyi. Nekem is volt, nagyon féltem tőle, de muszáj volt és utólag nem is volt olyan nagy dolog.


Figyeld magad a következő órákban. Nem kell nagyon parázni, és beképzelni azt is, ami ott sincs, de azért de figyelj oda magadra. A levegő pár óra múlva távozik, de ha vakbélgyulladásod van, akkor az a fájdalom nem múlik el.


Hányinger, vagy hányás jelentkezése esetén, vagy ha nem tudsz enni, és közben folyamatosan görcseid vannak vagy szúró fájdalmaid, amelyek kisugároznak akár a másik oldalra is, akkor azonnal menj el az ügyeletre, akár éjjel is! A vakbél nagyon piti dolog, amikor már megműtötték, de addig életveszélyes!

2013. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, figyelem magam. Mértem már a hőmérsékletem is, de nincs lázam. Remélem az éjszaka folyamán elmúlik, és megnyugodhatok. Amúgy 21 éves vagyok, és egészségügyi asszisztensnek tanulok. Ezért hajlamos vagyok rögtön beképzelni mindent, és mindenből a legrosszabbat.
2013. jan. 24. 18:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Ó, igen. :) Ezen átmegy mindenki, aki az eü-ben dolgozik.

Jobbulást! :)

2013. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja még valami: nem kell feltétlenül láz hozzá. Nekem sem volt, még hőemelkedésem sem.
2013. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, de gondolom súlyosabb esetben jelentkezik a láz és a hányás is.Persze nem kellene megvárni míg perforálódik. Na jó nem beszélek ilyeneket, hisz lehet hogy csak egy kis ártalmatlan levegő. :)
2013. jan. 24. 18:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, lehetséges a láz is (van, akinél van, van, akinél nincsen, nálam sem volt és majdnem perforálódott, mire műtőasztalra kerültem;, van, aki hány, mint a lakodalmas kutya. Embere válogatja.


Figyelj oda magadra és ha gond van, azonnal irány a doki. Még az eü-ben dolgozó vagy eü-t tanuló emberek is megbetegedhetnek.

2013. jan. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!