Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek az alábbiak közül...

Szerintetek az alábbiak közül melyik legyek?

Figyelt kérdés

Először is bocsi, ha rossz kategóriába tettem fel a kérdést.

Szerintetek mentőstiszt,mentőápoló, ápolónő vagy szülésznő legyek?



2013. jan. 26. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ápolónő
2013. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ápolónő ne. Szép szakma az összes ilyen egészségügyi munka, de nekem két ismerősöm is ápoló és borzasztóan kimerítő. Mondjuk a munka sokszor nyugis. Főleg, hogy melyik osztályról van szó, de annyira belelehet fáradni szellemileg és fizikailag. Meg alig kapnak fizetést. Közben ők csinálnak minden gusztustalan munkát is. Az orvos sokszor csak áll ott mellette és magyaráz. Szülésznő azt nem tudom. Magamból kiindulva még a tv-ben sem szeretem, ha szül egy nő. Nem, hogy ott élőben. Szerintem mentőstiszt vagy mentőápoló legyél. :) Igaz nagy a felelősség, mert te vagy az egyik, akihez elsőre pl. egy súlyos baleseti sérült kerül, de ugyanakkor hatalmas kihívás és elismerés, ha megmentesz valakit.
2013. jan. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
engem is leginkább a mentős munka érdekel :) de emezek is nagyon tetszenek :)
2013. jan. 26. 15:25
 4/7 anonim válasza:

Hehe. Engem is elég sokáig foglalkoztatott a kérdés, hogy mentős vagy ápolónő. Szerencsére elég erős fizikumom van, éppen ezért mentősnek is elmehetnék, de végül én az ápolónőt választottam. Elsőre, de nem örökre. Az ápolónőinek rengeteg lehetősége van. Én személy szerint a Semmelweisre jelentkezem most, mivel kiterjedt nemzetközi hálózata van. Ha elég ügyesen teljesítek ott, akkor akár ki is juthatok Amerikába, New Yorkba, és az ott eltöltött egy évem miatt kettős diplomát kapok. Habár én is jobban szeretem a függetlenséget, ami van pl. az mentősöknél, azt úgy terveztem, kint végzem majd el, mert mondjuk egy UK képzéssel könnyebben mozgolódom. De nekem nagyon fontos az utazás és a sok-sok lehetőség, igazából ezért választottam az ápolónőit. Bár most őszintén megvallva azért elgondolkodok rajta. Én is az izgalmas dolgokat szeretem, ezért gondoltam arra, hogy majd ezt elvézgem, és akkor lehetek mondjuk utazó ápoló, aki bejárja a világot, vagy ha megcsinálok mellé egy mentőst, vagy itthon az akut betegellátást, lehetek sürgősségi ápoló is, ami végülis elég hasonló. Meghát a mentős munka sem olyan, mint a tévékben. Olvastam olyanokat, hogy az esetek 70%-ban tök felesleges hülyeségekért hívják ki őket, bár mondjuk én ha ott is szakosodnék, pl. skót NHS rendszerben úgy van, akkor ott is inkább a vészhelyzetre specializálódnék. Csak kint nem elég, hogyha jól tanulsz. Ott az a lényeg, hogy legyen két éve B típusú jogsid, mert meg kell majd szerezned a C-t, és legyen jó fizikumod. Meg úgy is vagyok vele, hogyha mondjuk teszem azt kijutok tényleg valahova külföldre, és az a gáz, hogy a mentős szabályokat országra válogatja, ezért mindenhol kb. két éves képzésen részt kéne vennem. Ezért most én az ápolónőire megyek, mert utazgatni is akarok, mert egyébként érdekel, mert nagyon sok lehetősége van, és majd kint valahol megcsinálok mellé egy mentőssulit, ahova épp visz a szél. Mondjuk New Yorkban szívesen lennék mentős, ott aztán nagyon izgi. :D Meg hát az is bennem volt, hogy örökre én biztos nem szeretnék mentőzni, mert szerintem kimerítőbb, mint ápolónak lenni. Az azért nyugisabb, és ha meguntad a mentőzést, még lehetsz sürgősségi ápoló. :)


Húúú bocsi a kisregényért. :D

2013. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:) igen, lehet hogy ha megunom a mentőzést visszamegyek ápolóira:)

igazából anyukám úgy csinálta, mondjuk ő szülésznő lett, hogy egy évet dolgozott ápolónőként, majd utána ment fősulira:) lehet én is így csinálom, csak én mentősnek megyek..

2013. jan. 27. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarok álmokat rombolni, de a mentőzésről mesélhetek. Ha jólolvasom leányzó vagy. Sajnos mivel itthon az eszközpark eléggé elmaradott (pl a hordágyat nem becsúsztatod a mentőbe,mint a tvben hanem megemeled berakod, kórházban kiemeled lerakod behúzod beteget megemeled átrakod az ágyra stb) ezért a mentőmunkára vonatkozik az a jogszabály ami a nők emelését korlátozza. Így ápolóként nem tudsz elhelyezkedni mentőautón csak az irányításban. Ha mentőzni szeretnél akkor főiskola ápolás és betegellátás alapszak mentőtiszti szakirány /jótanács mentőtiszt nem mentőstiszt a nagyöregek harapnak a mentős kifejezésre mert a rendőr sem rendőrös a tűzoltó sem tűzoltós a mentő sem mentős bocs a nyelvtanért/. Ha nagyobb mozgásteret akarsz a munkád során akkor ne ide gyere ezzel a végzettséggel nehéz váltani. Ha kérdésed van, vagy szeretnél hallani a mentőkről szivesen segítek amiben tudok. Sok sikert a pályaválasztáshoz.


Üdvözlettel

Egy Mentő

2013. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!!!:) Tudnál nekem mesélni a mindennapos mentőzésőrt? Akár privátban?
2013. jan. 28. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!