Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Növekedéshormontól tényleg...

Növekedéshormontól tényleg nőhet az ember ha még nem zárultak le a csontvégek? Ha igen, akkor hogy lehet szerezni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
szakorvos írja fel, ha szükséges. amúgy igen nő az ember. azért hívják növekedési hormonnak.
2013. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerezni nem lehet. Orvos írja fel, ha indokolt.
2013. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És meg lehet oldani az orvossal hogy felírja,akkor is ha nemannyira indokolt?

Vannak valamilyen mellékhatásai? Kb mennyibe kerül?

2013. jan. 26. 21:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, valszeg van olyan orvos, aki némi kb ellenében felírja, bár tuti, hogy nagyítóval kell keresni, hogy egy gyereknek olyat írjon fel, amire semmi szüksége. Nem tudom, hogy mennyibe kerül, de gondolom, nem egy sör ára.
2013. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Endokrinológus szakorvos írhatja fel, ha törpenövés vagy egyéb betegségnél növekedés elmaradás / Turner szindróma/ igazolódott. Ehhez a hormon státusznak is az adott betegségnek megfelelőnek kell lennie. Nagyon szigorú kritériumoknak kell megfelelni éppen ezért csak endokrinológiai centrumok erre szakosodott orvosai írhatják fel.A betegek otthon adják be maguknak a hormont.
2013. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
vért vesznek és megállapítják h van e a szervezetedben elegendő növekedési hormon. Ha nincs akkor természetesen felirják a receptet de folyamatosan kell járnod ellenőrzésekre..
2013. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

És valahogy esetleg meg lehetne győzni 1-2 orvost?

Fontos lenne, mert 170 centi vagyok fiúlétemre, és szeretnék legalább 5 centit nőni még ,viszont vszinű nem fogok magamtól mert így is magasabb vagyok apukámtól kb 3 cm-rel.

2013. jan. 26. 21:48
 8/10 A kérdező kommentje:
PL valamilyen szerződésre gondolok ahol saját felelősségre vállalom a következményeket vagy ilyesmi?
2013. jan. 26. 21:50
 9/10 anonim ***** válasza:
nincs ilyen, fogd már fel! Törődj bele. Amúgy a 170 cm nem olyan vészesen alacsony. szokd meg.
2013. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: ezzel nem lehet meggyőzni senkit. Gyakorlatilag minden adatodat meg kellene hamisítania: ahhoz 17 évesen 120-150 cm között kellene lenned, hogy járjon a növekedési hormon, valamint a véredet a laborba kellene küldeni hormon meghatározásra,és amikor visszarendel ,mert rendszeres vérvétel kell , akkor is meghamisítani az eredményt. Röntgenezni kell a hosszú csöves csontokat, elsőt alapból azért, hogy miről indultok, a többit pedig azért hogy hol tartanak az epiphysis fugák záródása.

Valamint nem hülye két szakvizsgát / belgyógyászat, endokrinológia/ és a 6 év orvosi egyetem nem kevés melóját elveszíteni.

Valamint nem 17 évesen kell kezdeni a GH adást , már itt kibukna az egész.

2013. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!