Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a félelmeim...

Mit tegyek, ha a félelmeim sokszor megbénítanak? Nagyon megnehezíti az életem.

Figyelt kérdés

Olyan nevelést kaptam, aminek a lényege az volt, hogy ne zavarjak senkit. Ez kinőtte magát és borzasztó.

Nem szeretek például két beszélgető embernek köszönni, mert azzal megzavarom őket. Volt oylan, aki azért sértődött meg rám borzasztóan, mert látogatás után szó nélkül kimentem, mert beszélgetett másokkal és ezért nem mentem be elköszönni. Merthogy azzal ugye megzavarnám őket.

Ezt már tudom, hogy egyszerűen rá kell venni magam (bár a mai napig utálom), de sok más esetben is problémákat okoz.

Nem szeretek felhívni embereket, mert azzal zavarom őket. Nem szeretek segítséget kérni. Úgy egyáltalán nem szeretek bárkit megszólítani, csak ha ő maga nyit felém.


Most az van, hogy lehet, hogy trombózisom van, de nem mertem elmenni orvoshoz, mert még csak kétszer látott, és mi van ha nincs is trombózisom, csak az idejét rabolom? Vagy mi van, ha nem is a háziorvoshoz kéne menni vele? De félek, hogy ebből baj lehet. És ez is amiatt van, mert nem akarom zavarni az orvost, holott tudom, hogy az a dolga, hogy nekem segítsen.


Hogy lehet ezt a problémát megoldani? Borzasztó így élni :(


2013. jan. 31. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fordulj szakemberhez! Pszichológushoz vagy kineziológushoz.

Valószínűleg igen értékes ember vagy, csak éppen rengeteg benned a gát. De ezeket fel lehet oldani! Még kinyílhat előtted a világ.

2013. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!