Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintem a barátnőm túl...

Szerintem a barátnőm túl sovány, de nemtudom vele megértetni, hogy így meg fog halni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátnőm 182 cm és 49 - 48 kiló (18). Nagyon félek ,hogy meg fog halni , mit tegyek ;( ??


2013. febr. 2. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvosi segítségre van szüksége, amúgy előbb-utóbb kénytelen lesz elfogadni, mert annyira legyengül a szervezete, hogy kórházba kerül.
2013. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te sehogyan. Itt szakember segitségére van szükség. A táplálkozási zavarban szenvedőknek nincs betegségtudatuk ezért nem is fogadják el a segítséget. Amit tehetsz érte az az, hogy beszélsz a szüleivel és együtt elcipelitek egy szakemberhez.
2013. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szülei ezt nem veszik észre? Ha így megy tovább, nagyon súlyos következménye lehet ennek!
2013. febr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Látják, hogy tönkre megy teljesen, de nem tudnak vele mit csinálni.
2013. febr. 3. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem tudnak vagyis tudtak vele mit csinálni? Most már ugye 18 éves, nagykorú, de míg nem volt nagykorú miért nem tudtak a szülők mit csinálni?

Nekem is volt kiskorú anorexiás osztálytársam, akit fogott az anyja és elvitt orvoshoz, ott kapott kezelést, az anyja odafigyelt az életmódjára és rendbe jött a csaj. Nem lett ugyan formás csaj belőle, de nem is volt alultáplált és beteg.

Ülj le vele, mond meg neki, hogy nézzen magára, milyen vékony, tönkre teszi teljesen a szervezetét és az életét, ha jót akar magának, akkor menjen el orvoshoz és tegye rendbe magát. Bár az első lépés az lenne, hogy ő maga beismerje, hogy nagy baj van. Addig amíg erre nem jön rá, lehet 6 lóval sem lehetne orvoshoz elhúzni.

De míg kiskorú volt, a szülei megtehették volna. Ugyanúgy, mint egy szimpla megfázással elvitték orvoshoz, ezzel is el lehetett volna.

2013. febr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer biztosan meg fog halni. Én is.
2013. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!