Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez depresszió? Mit tehetek...

Pff12 kérdése:

Ez depresszió? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Nyolcéves korom óta gondolkodom azon, hogy megölöm magam, annyira nincs értelme az életemnek. A szüleim alig foglalkoznak velem, mindig a húgom az első, pedig csak két év van köztünk. 12 éves koromig nem voltak barátaim, nagyon sokan kihasználtak, nagyon sokat csalódtam.

Most vagyok kilencedikes, három embert tudok csak elviselni magam körül. Megőrölök reggel, mert emberekkel kell együtt utaznom, ugyanez az iskolában is. Az iskolában sincsenek barátaim, pedig próbálkoztam, kedves vagyok, lenyelem a gonosz dolgokat, de utálnak azért, amiért nem vagyok olyan, mint ők, nem vagyok tucat. Minden este sírva alszom el, és sírva is kelek. Állandóan szorongok, a hangulatingadozásaim mindennaposak. Nyugtalan vagyok, agresszív a családommal, nem tudok figyelni az órákon, nem jut el a tudatomig, amit mondanak. Gyakran hallucinálok is, mindenféléket hallok és látok. Egy éve kezdtem el cigizni, rossz társaságba kerültem, kipróbáltam, megnyugtatott.. így rászoktam.

Hatodikban égettem a kezem, most borotvapengével vagdosom... nem tudok ellene mit tenni, úgyérzem, függök ettől, rosszul érzem magam, ha nem csinálhatom. Van, hogy egész szünetben a mosdóban vagyok, sírok és karcolom a kezem. A vér látványa megnyugtat... Állandóan fáj a fejem, a szívem, a gyomrom, nem tudok enni, aludni, egész éjjel fentvagyok, és ez kihat a nappalaimra is.

Nem azért írtam ide, hogy sajnáltassam magam, és nem azért csinálom ezt, hogy felhívjam magamra a figyelmet. Nem mutatom meg senkinek a karom, és nem is beszélek az érzéseimről. Próbáltam már mindent, teát, homeopátiás nyugtatót, sportot, olvasást, új társaságot.. semmi se válik be.

Érdemes ezzel orvoshoz fordulnom, vagy csak beképzelem, és majd kinövöm?


2013. febr. 3. 02:19
 1/5 anonim ***** válasza:
egy pár dologban egyezel velem( hasonlókat éreztem kb.ennyi idősen) nekem a zene segített de a te esetedben ha már hallucinálsz is érdemes pszichiáter -hez fordulni
2013. febr. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
eléggé durva h ebböl a szüleid semmit sem vesznek észre. én is ilyen voltam de ennek a töredéke.mindenképp pszichologus,vagy pszichiáter.
2013. febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak hasonló problémáim. Amikor másokkal foglalkoztam magam helyett eltűntek.
2013. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.. jövőhét keddre kaptam időpontot a sulipszichológusnál..
2013. febr. 5. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak nem olyan amilyent eddig tapasztaltam, nem lesz sok értelme. De ha már mész hozzá, legalább nem hagyod annyiba, ez sokat számít. Küzdj!
2013. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!