Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki több napig nem alszik?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezik bizony. Az agynak igazából elég lenne napi 15 perc alvás is a kutatások szerint, de a szervezetnek szüksége van a napi 7-9 órára. Én mostanában nagyon keveset alszom hétköznap, ez hétvégére jön ki rajtam, olyankor 3 körül ebédelünk, mivel 10-11-ig tuti alszom előző este 11-től kb. Így vasárnapra feltöltődöm. Egyébként jó alvó vagyok, csak egyrészt kell is sokáig fent maradnom és korán kelnem sokszor, másrészt szeretek is sokáig fent maradni és korán kelni, miközben szeretek sokat aludni is. A három összeegyeztethetetlen :) (ezt a sok e-t... tisztára belezavarodtam...)
2013. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, de nagyon kicsinálja az embert fizikailag és pszichésen is.
2013. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, 11 nap a rekord, amit alvás nélkül töltöttek, de addigra az ember elég borzalmas állapotba kerül. (10 nap folyamatos ébrenlét már halálos)
2013. febr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron egy kínai férfi 11 nap ébrenlét után lefeküdt szundítani, és többé nem kelt fel. Nappal dolgozott, éjjel meg nézte a focit.
2013. febr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:
Emlékezzetek a menetelő katonákra akik egy idő után megtanultak nyitott szemmel menetelve aludni. Egy idő után takarékra kapcsol az agy és szinte csak azok a pontok éberek amelyek alváskor is szükségesek.
2013. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Olvastam egy ázsiai férfiről aki több napot kibír alvás nélkül úgy hogy nem lesz álmos. Ezeken az ébren töltött napok alatt a ház körül dolgozik sőt egy kerti tavat is csinált így alvás nélkül. 11 napot ugyan nem bír ki, de most is boldogan él a családjával.
2013. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!