Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van esély rá, hogy ha sokat...

Van esély rá, hogy ha sokat pihenek az növeli az esélyét annak, hogy elmúljon a fülzúgásom?

Figyelt kérdés

(elnézést a megfogalmazásért de másképp nem engedte kiírni)

16 éves vagyok, áprilisban leszek 17. Nem dohányzok, nem drogozok, nem iszok alkoholt, bulikba sem járok. Kosárlabdázok versenyszerűen, és sokat járok kosár meccsekre. Kb. 1 hónapja kezdődött a fülzúgásom. Akkor pont beteg voltam(nátha, torokfájás). Szilveszterkor voltam rakétázni, illetve még december 22-én voltam utoljára kosármeccsen. Az orvosom szerint zajártalom következménye ez. Mindenem negatív lett: laborvizsgálatok, szemészet, EEG, MR, EKG. A gyermekneurológus is mindent rendben talált. Mivel sportolok így a pulzusom sokszor van 50 körül de ez nem baj azt mondta a gyermek-kardiológus. Fülzúgásom kezdődése után 1 hétre már kaptam a kezelést, ami egy 10 infúziós terápia volt. Rögtön utána nem sokkal a jobb fülemen teljesen megszűnt a zúgás. A bal azonban még mindig zúg. Nootropil-t(800 mg), Gingko Bilobát meg B vitamint szedek. 16 évesen elég fiatal vagyok próbálok hinni abban, hogy ez elmúlhat. Orvosom azt mondta, hpgy pihenjek sokat, csak ez hétköznap elég nehéz, mivel 6-kor kelek. Tényleg ha sokat pihenek akkor elmúlhat ez az egész? Mélyen vallásos vagyok tehát sokat imádkozom, hogy ez elmúlhat. Anyukám kórházba dolgozik, és sokan tudtak a fülzúgásomról. Mindenki azt mondta, hogy maradjak nyugodt. Iskolában is sokan támogattak. Tényleg mielőtt elkezdtem kosárlabdázni(14 évesen) nem is volt jóformán elfoglaltságom, de azóta jött a sport meg sok barát. De semmilyen hangos helyre nem járok(buli stb.) egyedül kosármeccsekre, ezentúl oda is füldugóval. Van esély rá, hogy megszűnjön a fülzúgásom? Ami egyébként egyáltalán nem elviselhetetlen, aludni rendesen tudok tőle. Csak akarom, hogy megszűnjön.


2013. febr. 8. 17:17
 1/7 anonim válasza:

Nálam akkor szokott előfordulni a fülzúgás, ha huzamosabb ideig (napokig) nagy nyomásnak vagyok kitéve (tanulmányok) és ezáltal stresszelek.

Más esetben akkor fordul elő, ha üvöltetem a zenét a fülhallgatóval.

Kérd ki több orvos véleményét.

2013. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány? Nincs ennek köze a kérdéshez csak megkérdezem
2013. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy egyáltalán nem vagyok stresszes. Dolgozatoknál sem stresszelem magam, mert úgy állok hozzá hogy vagy megy vagy nem. Ugyan mozdonyvezető akarok lenni, de gimnáziumban tanulok jelenleg, szóval ezért megy olyan könnyen a hozzáállás, hogy vagy megy, vagy nem.
2013. febr. 8. 17:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Miről szól az infúziós terápia ilyenkor?
2013. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát az első 3 tasakba Nootropil van nagy dózisban. Asszem ez 250 ml. A másik 7-ben meg sóoldatban valami T-betűs anyag csak nem tudom a pontos nevét. Ez pedig 500 ml. De használt mert a jobb fülem olyan mint volt. De bal nem akar még rendeződni :S
2013. febr. 9. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, privát üzenetre miért nem válaszolsz?
2013. febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már válaszoltam..
2013. febr. 9. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!