Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen a gyomormosás? Hogy...

Milyen a gyomormosás? Hogy csinálják?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Gáz egy csövet dugnak le a gyomrodba és liter szám töltik bele a vizet, hogy hány. Izgi próbáld ki!
2009. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ledugnak egy csövet a torkodon és öntik bele a vizet, majd a beleöntött vizet kifolyatják belőle egészen addig, amíg víztiszta nem lesz(tehát a gyomor teljesen üres). Kellemetlen, öklendezési reflexet vált ki, amit ugyebár el kell nyomnod.
2009. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És mindezek után még hab a tortán egy jó kis hashajtó ami után még az esetleg bennedmaradt maradékok is szépen távoznak. Próbáltam már...Többször nem szeretném.
2009. szept. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Fújj, ez egy kínzási módszer, ahogy így leírjátok! :(

Remélem engem soha nem fognak kimosni.

2010. jan. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

A kedvdért elmesélem az enyémet,bár szerencsére csak a folyamatra emlékszek,az érzés a kábaságom miatt alig maradt meg...


A mentőorvos leültetett a fürdőszobában egy székre a kezemet hátra téve, szembe a fürdőkáddal,majd az ujjára ujjvédőt húzott, és elkezdett lenyomni a torkomon egy olajjal síkosított,elég vastag csövet.Közben azt mondta,nyeljek,és vegyek mély levegőt,ami sehogy sem ment egyszerre (fel nem tudom fogni hogy lehet levegőt venni mikor épp egy csövet nyomnak lefelé a torkodon,és még nyelni is próbálsz közben...)Kb. az első 5 centi után öklendezni,majd hányni kezdtem... Amikor végre leért a cső,a másik végén lévő tölcsérbe a mentőápoló langyos vizet töltött,és a magasba emelte, így a tölcsérből a víz a csövön keresztül lefolyt a gyomromba. Ezután felszólított,hogy préseljem a hasam, mialatt lesüllyesztette a tölcsért a gyomrom magasságánál alacsonyabbra (elemi fizika), hogy a gyomortartalom visszafolyhasson bele a csövön át.Mintát töltött belőle egy befőttes üvegbe(kötelező mintát venni a mérgezettek gyomortartalmából esetleges későbbi vizsgálatok miatt), majd kiöntötte a maradékot a kádba. Aztán újra vizet töltött a tölcsérbe,és ezt megismételte mindaddig,amíg a visszafolyó gyomortartalom tiszta nem lett( vagyis nem voltak már benne gyógyszerdarabok).Utána kihúzták a csövet.Nem emlékszem,hogy nekem az utolsó adag vízzel adtak-e aktív szenet is, szoktak azt is többnyire,hogy megkösse a bent maradó méreganyagokat (a mérgezés súlyosságától is függ).


Állítólag én könnyű eset voltam,egyrészt mert előtte nem ettem (ha valaki előtte pár órával evett épp, könnyen eldugulhat a cső,és akkor ki kell húzni,majd újra ledugni,stb.stb...),másrészt pedig mert együttműködtem,de aki ellenkezik,hadakozik,azt szorosan lefogják, aki pedig ráharap a csőre,vagy sehogy sem akarja lenyelni,annál szájterpeszt is alkalmaznak...


A lényeg,hogy a gyomormosás nem kellemes procedúra, és a látványa sem kifejezetten az,úgyhogy nem javaslom a kipróbálását...

2010. máj. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
jééézusom :S
2010. máj. 26. 20:55
 7/10 dorkaaavokmizu válasza:
86%

már régi ez a cikk de azéért leírom a tapasztalatomat ami nem éppen kellemes ...


már napok óta nem ettem ...aztán egyik nap bevettem egy doboz nyugtatót...anyukám észrevette hogy mi történt és kihívta a mentőket...

a mentős kikisért és felfektetett egy ágyra és leszíjjazott...el akartam aludni de nem hagytak...beértünk a kórházba ott egy orvos mengézte e pupilláimat h mit reagálok és megmérte a pulzusom...

Közölte hogy gyomormosás lesz....átkisértek egy másik szobába ahol 2 nővér az orvos és furi eszközök vártak...leültettek egy székre ...hátratéve a kezemet...az orvos ismeretette a beavatkozást!

Gumikesztyűt húzott...és megfogta a csövet,én mindaddíg viselkedtem még nem láttam meg h mekkora cső ...nem akartam engedni h beletegye a számba ...ezéért szájterpeszt kaptam...amint elkezdte letolni én utánnanyúltam a kezének eltoltam és hadakoztam. a 2 nővér lekötözött...és lefogták a vállaim!

Amint leért a cső és önteni kezdte bele a doki vizet ..belőlem jött ki minden...kb az egész "vizsgálat" bár én mondanám kínzásnak nah mind1 úgy fél óra lehetett!

Utánna bekisértek a zárt osztályra ahol a szobában csak egy ágy volt ...pár perc múlva jött is az orvos megnézni mi van velem ..és mondta h hallotta nem voltam együttmüködő ...mondta h választhatok: 1 leszíjjaznak vagy 2 kapok injekciót Én egyiket sem akartam ezéért mind2t kaptam a szuritól átaludtam az éjszakát! Másnap nem akartam enni ezéért szájterpesszel kényszerítettek...másnap már úgy jöttek h vagy eszek v szájterpesz ...mondtam h eggyik se ekkor bejött 2 nővér egyik lefogott a másik pedig betette a számba ..és megint így lettem megetetve!

2 napot voltam kórházban mindíg figyelés alatt nehogy bevegyek valamit vagy ilyesmi majd 2 hét múlva vissza kellett mennem ellenőrzésre ...kérdezték szedtem e be vmit mondtam h nem ezt nem hitték el nekem...ezéért megvizsgáltak!


A lényeg h ez a 3 v 4 nap nagyon szörnyű volt :S főleg h ellenkeztem hiába voltam fáradt és kicsit kába a gyógyszerektől mégis utolsó erőmmel azon voltam h nem akartam semmit...

2012. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
utolsó, te egy idióta vagy, ha együttműkődsz akkor nem zártak volna be...jézusom -.-
2015. jún. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem idióta,nem tudhatod mi történt vele.Én is így vagyok,lehet depresszióm és nem merek segítséget kérni mert félek hogy zárt osztály lesz a vége.2 engem le kell fogni ha vért vesznek tőlem vagy injekciót kapok,mert kicsapom az orvos vagy a nővér kezéből.Ez nálam reflex szerű.
2015. aug. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Flowra :3 válasza:
70%

Szia a 9. kommentelőnek írnám, ha beszélgetni szeretnél nyugodtan írj rám, ha szeretnél vissza írok!



Senkinek sem egyszerűek ezek a dolgok de fontos amennyire az öntudatunk engedni alá kell vetnünk magunkat meg kell hozni ezt az áldozatot nem magunkért hanem a környezetünkért ha mi szenvedünk a körülöttünk lévők is miattunk.

2021. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!