Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Heti minimum három órányi...

Heti minimum három órányi testmozgás szerintetek kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Ugyan még papíron lenne időm ennyire, de szoktam gondolkozni ezen.

Egyik ismerősöm 11 órában álló munkát végez, 1 óra az út oda+vissza. Egy másik is vagy 11 órában végzett állómunkát, menzán főzött, sütött, mosogatott.

Van, aki 12-16 órában áll gyárban a szalag mellett.

Egyetemisták nappali tagozat mellett 6-8 órában dolgoznak naponta.


Nekik maximum annyi mozgás férne bele, hogy bringáznak melóhelyre, de egyrészt annyival is kevesebbet alszanak (az alvásidejük így is kevés), másrészt állómunka mellett nem kívánják (aki ezt nem hiszi, mutassa be!).

Otthoni torna, vagy egy kis kocogás, netán egyesületben torna abszolút nem férne bele nekik idő szempontjából.


Munka után lehet, hogy főzni kell másnapra, vagy le kell ugrani valami 9-ig nyitva tartó közértbe.


Hétvégén tanulni kell (egyetemistáknak zh-ra), vagy a házimunka java + valamikor barátok, hobbik, olvasás, néha családlátogatás.


Úgy érzem, hogy csak a mozgásfanatikusok szerint fér bele ennyi.


2013. febr. 10. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenre szakít időt az ember ha akar... Írom ezt mint nappalis egyetemista, aki mellette dolgozik, de meg tudom oldani. Alapból maga az egyetemek szoktak biztosítani ingyenes vagy olcsóbb mozgási lehetőségeket, erre pont jó, ha van az embernek lyukas órája.
2013. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a heti egyszeri 90 perces tesi igen...

De én pl nem tudnám űzni a kedvenc mozgásaimat, csak túl kemény csapatsportot vagy valami túl lazát, pl tollas vagy röpi. Ezek akkor mozgatnak meg, ha profin űzöd. Amíg lötyögsz, semmi. Mégpedig én ha mindent beleadok se érzek semmit.

2013. febr. 10. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!