Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tarthat egy esetleges...

Meddig tarthat egy esetleges lábon kihordott infarktus?

Figyelt kérdés

Múlt héten ha jól emlékszem Csütörtökön, de lehet, hogy Pénteken arra ébredtem, hogy hol enyhülő, hol erősödő fájdalma/t/akat érzek a jobb mellkasomon és a hátamon a jobb vállam alatti részen fájdalmas belégzéssel. További kisebb tünetek kíséretében, mely egész napon át tartott és még másnap is éreztem a nyomát enyhén a jobb mellkasomon. Meddig tarthat egy esetlegesen lábon kihordott infarktus?


A dokim mellkasröntgent, EKG -t kért beutalóval.


2013. febr. 11. 14:21
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Meg kell cáfoljam, mert megkérdeztem egy Kardiológust és azt mondta előfordulhat situs inversus nélkül is, hogy az ember jobb oldalon érzi meg a "tüneteket"! Továbbá kutakodtam és az egyik vidéki mentős honlapon találtak alapján azt kell mondjam megvan rá a gyanúm az EKG alapján, hogy lehetett egy kisebb infarktusom a Q hullám alapján.


link:


[link]

2013. febr. 13. 14:19
 12/30 anonim ***** válasza:
Ok! Elfogadom! De ezek szerint jártál orvosnál. Ő mit mondott?
2013. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Ami te éreztél valszeg Anginás roham volt.
2013. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

hexe!


A Körzeti mozgásszervi gyulladást állapított meg. De én nem úgy éltem meg nem beszélve arról, hogy pl. ha a gépezéstől akkor még nem lenne belégzésre mellkasi fájdalom a szegycsont és a jobb oldali mellkas között érzékelve. Továbbá az, hogy terhelésre /gyorsabb közlekedés stb./ nehezebben kaptam levegőt, mindemellett kisebb szervezeti igénybevétel esetén minimálisan javult a légzésem. De ha újra nekiindultam /pl. álló helyzetből elindulás/ akkor visszaesett és ezt az asszonytól megkérdezve mondom/írom ahogy ő látta rajtam.


Ezért előzetesben hajlok rá, hogy a 13-as hozzászólónak lehet igaza. Lehet hülyének fog nézni a háziorvosom, de kérek tőle egy Terheléses EKG beutalót!

2013. febr. 14. 09:48
 15/30 anonim ***** válasza:
OK! Tedd azt! De a sima EKG is kimutatja,ha volt infarktus és ezt a dokid is tudná értékelni. És kérj egy labor beutalót is,amiben van CK. Remélem nem lesz az!
2013. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy Asztmás is vagyok /nem allergiás asztmás!/ és volt már hogy olyannyira fulladtam amikor nagymamámnál voltam nyaralni, hogy abszolút alig kaptam levegőt mellkasfeszüléssel. Ebből eredően tudom magamról, hogy ha asztmám lett volna az nem jár mellkasi fájdalommal,de ha a mellkasi fájdalom pl. tüdőgyulladásból eredt volna akkor a RTG-nek ki kellett volna mutatnia.


Így az alábbi linken olvashatóak alapján egyre biztosabb, hogy a 13-as hozzászólónak lehet igaza?!


[link]

2013. febr. 14. 11:42
 17/30 A kérdező kommentje:
Na voltam kardiológián a főorvos csak Szív UH-t csinált és az alapján nem látott semmit, de a 2 nappal korábban készült normál 12 elv. EKG-n a V1, V2, V3 szerintem nem jó. Bár a főorvos ezt az EKG felvételt nem látta, mert csak időpontért mentem volna de mivel volt vki. aki lemondta arra a napra egyből behívtak. Így mivel az UH leleten szerepel, hogy a légzésszám az 15/min-nél kevesebb valamint a kilégzési idő 3 sec alatti. azt fogom csinálni, hogy beutaló tüdőgyógyászatra és az ott született eredmény függvényében fogom kérni a tüdőgyógyász orvost, hogy tegyen szakorvosi javaslatot Terheléses EKG-ra! Sajnos a labornak sok értelme nem lesz, mert a tünetek lezajlásához képest 3 héttel későbbre kaptam csak időpontot, mert már sajnos időpontos rendszerben megy nálunk a vérvétel is előjegyzéssel.
2013. febr. 17. 14:38
 18/30 anonim ***** válasza:

Mi vagy te kardiológus? honnan veszed? EKG-n a V1, V2, V3 szerintem nem jó?


Ha ilyen jól tudod minek nem vagy orvos? Diagnosztizálsz ám!

2013. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
A labor eredményekben a CK csak napokkal a lezajlott infarktus után emelkedik meg,úgyhogy nem hülyeség,ha csak később csinálják meg.
2013. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

18-as hozzászólónak:


A korábbi EKG leleteimhez viszonyítva mondom ezt, mert a mostanin olyan a görbe mint egy széttúrt terep oldalnézetből az előzőeken meg szinte sík volt.


hexe6513:


Neked legyen igazad. Bár ha igaz amit találtam a CK infarktus esetén az eset után a 3-4 nappal van annak megfelelő értéken utána visszaáll a normál szintre. Most csak abban bízom a háziorvosom is úgy fogja látni, hogy a 15/min-nél kevesebb légzésszám 3 sec alatti kilégzéssel szerinte se jó és "önként" adja a beutalót a Tüdőgondozóba, mert én már nem merem kérni. Továbbá a www.orvostudakozo.hu weboldalon megkérdeztem egy tüdőgyógyászt és ő is azt mondja, hogy a terh. ekg teheti objektívvé az Anginát, de asztma kiújulása is okozhatta a tüneteket. Igen ezzel csak egy a gond amit elfelejtettem neki jelezni, hogy az asztma nem jár fájdalommal maximum fulladással járó mellkasfeszüléssel, melyet tapasztalatból mondok, mert egy alkalommal több mint 10 évvel ezelőtt volt rá példa.

2013. febr. 18. 08:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!