Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez komoly? Nagyon...

1lány.... kérdése:

Szerintetek ez komoly? Nagyon beteg anyukám?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem, az a helyzet, hogy anyu beteg, talán rákos, de egyelőre azt mondták az orvosok, hogy 70százalék az esélye, hogy a tüdején levő nemtom milyen buborékokban vannak rákos sejtek... Nem mondanak az orvosok semmit, de annyit tudunk, hogy buborékok vannak a tüdejében, aminek a belsejében nem tudják, hogy mi van, egy hét múlva lesz eredmény, néhány ilyen buborék már ki is pukkadt belőle a ct szerint, és kisebbek, mint 5mm, preventa 85 vizet issza 4. hónapja (de azt olvastam, hogy fél évnél előbb ne várjunk eredményt),kemot is kap, de azt már régóta szedi, a mellében levő csomó miatt, hogy ne rákosodjon el, de az nagyon szépen múlik, már csak 2mm-es és azt mondták nem is rossz indulatú, volt neki már vastagbél daganata kb 3 éve műtötték, az el is múlt szépen, voltunk vizsgálaton, azt mondta a doktor úr, hogy teljesen tiszta a bél. Azzal kezdődött minden, azóta folyamatosan vizsgálják, most észrevették, hogy a c19-9 tumormarker növekedett, ami egyébként somlyai doktor úr elmondása szerint lehet a preventa víz ivása miatt is, az első pár hónapban, amíg még nem kezdődik el a pozitív hatás. Mi hiszünk ebben a vízben + avemart is iszik már kb egy éve. Nem is volt eddig semmi gond, most viszont kb 2 hónapja elkezdett fogyni, nem túl sokat, de olyan gyengének látom őt, mindig az az érzésem, hogy bekövetkezik a legrosszabb. Ő azt mondja, nem érzi, hogy beteg lenne. De én most nagyon neki vagyok keseredve, mert kb egy három napja elkezdett nagyon köhögni, igaz, hogy most sokan betegek, meg ő olyan kemot kap, ami miatt sokkal érzékenyebb a hidegre, hűtőbe is csak kesztyűvel nyúlhat és nem ihat hideget, lehet, hogy csak megfázott ebben a nagy hidegben vagy ez már egy újabb rossz előjel ami azt bizonyítja, hogy mégiscsak tüdőrák van a háttérben? És ha igen, akkor ezzel milyen tapasztalataitok vannak? Meddig lehet vele élni? Mondta neki a körzeti, hogy úgy vannak azok a buborékok a tüdőn beágyazódva, hogy növekedni nem tudnak, és hogy ezzel sok évig elélhet... De annyira meg vagyok most ijedve... Ketten lakunk együtt és folyton azon gondolkodok, hogy fogom e tudni, mikor kell orvost hívni vagy, hogy mikor van már nagyon nagy baj :S bocsi, hogy hosszú lett és zavaros, de jól esett kiírni magamból, és bármilyen tapasztalatot szívesen olvasok.

2013. febr. 12. 17:48
 1/6 A kérdező kommentje:
és még azt hozzátenném, hogy anyu nem cigizik, kb fél évig cigizett mikor elváltak, de azt úgy kell elképzelni, h napi kb 2-3 szálat szívott el.. de ő nagyon ideges típus, és most sokat kell neki járni a vizsgálatokra, mindig futkostatják szegénykémet, emiatt is fogyhatott nem?
2013. febr. 12. 17:52
 2/6 A kérdező kommentje:
jól elbeszélgetek itt magammal látom senkit nem érdekel a kínom.. :/ ha még valaki esetleg elolvasná annyit hozzáfűznék, hogy közben kiderült, hogy megfázás miatt köhögött, már kijött rajta, felköhög...
2013. febr. 12. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért nem válaszolt senki, mert erre a kérdésre mi itt nem tudunk választ adni. Ezt csak a megfelelő vizsgálatok alapján orvos tudja megmondani.

Sajnálom, hogy ilyen beteg anyukád és remélem, hogy ebből is fel fog gyógyulni, mint a vastagbél daganatból, de ezen kívül én sem tudok mondani semmit.

2013. febr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napsugar11 ***** válasza:

Bocsi, csak most vettem észre, hogy írtál. Ami a tüdejében van, nem biztos, hogy daganat.

Más tumormarkert nem néztek?

CA 72-4?

CEA?

NSE?

Ezek szoktak emelkedni a tüdőráknál. A CA 19-9 az emésztőrendszeri rákoknál emelkedik. Lehetséges a hashártyán, hasnyálmirigy, vagy gyomorrák esetén emelkedés. Bár a tüdőrák esetén sem kizárt emelkedés, ha az, áttét következménye. Milyen szinten emelkedett, azt tudod? Tehát mennyi volt, és mennyi lett? Mennyi idő telt el a 2 vizsgálat között?

A vastagbélrák első körben a májnál szokott áttétet adni, és a 2. helyen szerepel a tüdő. Nézték a máj enzimeket? GOT, GPT, gammaGT, alkalikus foszfatáz (ALP)?

Szívesen segítek privátban, ha van olyan kérdésed, amit nem érintettem.

2013. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagyis csak meg volt fázva
2014. júl. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem volt komolyabb?

Mennyi idős az Anyukád?

2014. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!