Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet komoly gyomorfekélyt...

Lehet komoly gyomorfekélyt kapni ha valaki hosszabb időn keresztül fehérje-diétán van?

Figyelt kérdés

Főleg arra tippelnék, hogy mivel így elég kevés szárazanyag kerül a gyomorba (pl nálam napi 2 szelet barna kenyér, semmi más), lehet hogy ez kevés a gyomorsavnak, és kikezdi? A többi táplálék yoghurt, túró, fehérjeturmixok, húsok.


Ez okozhat gyomorfekélyt? Én kb 2 éve vagyok ezen az étrenden, és most azt hiszem, fekélyem lett, mert reggelente főleg a kést forgatják a gyomromban, és egy csomag kekszet kell magamba nyomnom gyorsan, annyira fáj. Sajnos most már egyre erősödik, és nem csak reggelente van.


Tehát ez okozhatja vagy semmi köze hozzá?



2013. febr. 14. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valakinek rengeteg a sava, de azt azért érzi is az ember, mert akkor a gyomorégés az jelen van, azt lehet érezni, akkor egy idő után az kikezdheti a gyomor nyálkahártyáját és lehetnek elváltozások.

De amúgy meg kérj beutalót a háziorvosodtól a gasztroenterológiára és ott kivizsgálnak és ha szükségesnek tartják, akkor csinálnak egy gyomortükrözést, ahol egyértelműen kiderül, hogy van-e valami gond a gyomroddal, esetleg van-e fekélyed.

De ha fájdalmat érzel, akkor meg minél előbb azért jobb lenne egy kivizsgálás.

2013. febr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt a diétát orvos írta elő? Kezelted a gyomorfekélyedet? Megbeszélted ezt az orvossal, dietetikussal? A nemed, korod?
2013. febr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

én a sport miatt vagyok ezen a diétán, fiú vagyok, és sztem nem kell túl nagy kivizsgálás, ugyanis fetrengek a fájdalomtól most már sokszor. néha kicsit enyhül, de aztán 2 nap és megint fetrengek, most megismertem milyen az amit szoktak mondani, h a kést forgatják a gyomromban. tényleg egy az egyben sztem az se fájna jobban :(

savat sose éreztem, elég hirtelen jött a fájdalom, elkezdtem fokozatosan erre ébrendi, míg aztán most már majdnem állandó. ja és ahogy észrevettem, a front is ráerősít.


és erre a pantoprazol 40 mg elég ha szedem vagy mást is kéne? esetleg érdemes 2 félét egyszerre? reggel pantoparol + este quamatel ?

2013. febr. 14. 10:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig ezzel nagyon is orvoshoz kéne menned.
2013. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Végül mi lett a történeted vége? Most én is ugyan ebben a cipőben járok, én is fehérjéket iszom több éve, de diétázni kb 6 hónapja diétázom (tehát nincs kenyér vagy tészta féle ). Voltam háziorvosnál azt mondta gyomorfekély esélyes és írt ki gyomorvédőt. Holnap viszont visszamegyek, hogy kapjak beutalót egy komolyabb kivizsgálásra..
2014. aug. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!