Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni az emeto...

Mit lehetne tenni az emeto fóbia ellen?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek. Kezdem úgy érezni hogy kicsúszik az életem irányítása a kezeim közül. Már nem vagy önmagam minden időmet ennek szentelem./15L/

2013. febr. 17. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 éves koromban jött ki,szintén lány vagyok.Rettegtem a hányástól,ráadásul a kór még agorafóbiával is társult...Tehát elég szarul jött össze,két hónap alatt húsz kilót fogytam,olyan szinten nem ettem,nehogy hányjak.Emlékszem,hetekig csak feküdtem az ágyban,mert éppen csak annyi erőm volt,hogy egyáltalán feküdjek...Az orvosok nem tudtak segíteni,pszichiáter,pszichológus nálam semmit nem ért.Állítólag nem gyakori,amit most mondok,de bevallom neked:akarattal sikerült leszokni.Akarattal és folyamatos önámítással.Mindig feltettem magamnak a kérdést,illetve végigvezettem:miért hányhatok?1)vírus miatt 2)romlott kaja miatt.Ja,és persze túlzott alkoholfogyasztás miatt,de az a veszély engem nem fenyegetett:) Így,miután anyukám szép óvatosan a kedvenc kajáimmal kecsegtetett,lassacskán mindig sikerült evés előtt megválaszolni a kis kérdéseim:beteg nem lehetek(szerencsémre épp nyári szünet volt)emberek közt nem jártam,boltban sem,épp nincs hányós vírus stb...A kaját meg jól megnéztem,nem ettem túl magam,nem romlott-elvileg nem kellene...Ezzel a folyamatos,nagyon erős önkábítással sikerült visszatérnem az életbe.Az agorafóbia úgyanúgy akarattal ment,addig mentünk autóval,egyre hosszabb utakat kértem,míg legyőztem,pedig pokoli harcokat vívtam belül.,,Kutyaharapást szőrivel"-aki kitalálta,tudott valamit...Ha kérdésed van,szívesen válaszolok akár privátban is,vagy próbálok segíteni,hiszen sajnos,én is átéltem.Kitartás,akarat!!!
2013. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 éves nő vagyok. És én is azóta rettegek tőle hogy kb. 10 évesen egy nagyon hánytam. Én is olyan szinten rettegek mint te, főleg szezonban amikor esetleg össze lehet szedni, vagy a gyerekeim hazahozhatják a suliból. Én sem megyek sehova ha nem muszáj, mindenkitől megkérdezem hogy nem-e voltak betegek. Múlt héten a barátnőmhöz mentem a gyerekeimmel, és az övé pont az enyéimmel egy szobában kidobta a taccsot. Rögtön megkaptam a gyerekeim és téptem haza. :P Aztán napokig rettegtem hogy mi van ha virusa volt és elkaptuk... Ilyenkor még éjjel is ezen stresszelek. De hasonlóan mint az előttem iró, én is próbálom magam meggyőzni, nyugtatni, több kevesebb sikerrel. Párszor a gyerekeim is hazahoztak ilyen virust, nekem az a pokol volt, pedig nem kaptam el, de olyankor napokig rettegek. Sajnos nem tudom mit lehet ellene még tenni. Már én is mindenhol, minden helyzetben arra gondolok hogy mi van ha itt vagy ott összeszedek valamit. :(
2013. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. febr. 19. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!