Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek az egyre erősödő...

Mit tegyek az egyre erősödő bogár fóbia ellen?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan félek és undorodok mindenféle rovartól, főleg a kitinpáncélos bogaraktól amik hangot adnak ki repülés közben. Régebben annyira nem zavart, elintéztem porszívóval, de az utóbbi hetekben egyre gyakrabban riadok fel arra éjszaka, hogy bogarak mászkálnak az ágyamban (persze csak félálomban képzelem). Tegnap éjjel is erre ébredtem, aztán visszaaludtam és megint azt álmodtam, hogy rámszállt/megtámadott egy bogár...

Nem értem mitől alakulhatott ki ez a félelem, pedig kiskoromban simán megfogtam még a legundorítóbb példányt is. Ha a szobámban van egy, és mondjuk éjszaka van tehát nem porszívózhatok mert túl hangos lenne akkor inkább meg se fogom, hanem egész éjjel rettegek tőle. Agyoncsapni nem merem, mert mindennél jobban undorít a tudat, hogy szétkenem...

Amúgy az az érdekes, hogy pókoktól, kígyóktól, patkányoktól egyáltalán nem undorodok, csak a rovaroktól (lepkétől, katicabogártól is).


2012. júl. 23. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
a lepkéktől én is félek, de van egy jó tulajdonságuk: hamar elpusztulnak :)
2012. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ugyanígy vagyok én is,mikor még nem párommal laktam hanem szüleimmel sokszor nyáron éjszakákat virrasztottam át mert bogár volt a szombámba,fürdőbe ágyaztam meg magamnak ott meg szúnyogok voltak szóval egész éjszaka telómon játszottam. Nem vagy egyedül,ma pl városba darazsak támadtak meg,lehet édes a parfümöm,vagy a virágos táskám,de követtek meg minden,egy kerti partit nem tudok élvezni mert rettegek,hát nálam a darazsak a legrosszabbak,tőlük félek a legjobban. Meg a dongó,méhe egyszerűen rettentően félek tőlük,és üldöznek is a szemetek! Na most ki fogsz nevetni,de múltkor is bejött a nyitott ablakon keresztül egy darázs,laptopot ledobtam az ágyra,visítva kirohantam,és páromat bezártam vele a szobába hogy addig nem jöhet ki míg meg nem öli xdxd én a fürdőbe rohantam.. Legjobb barátom a RAID :D:D De félek lefújni néha,nehogy megtámadjon utána.

Másik félelmem a deneverék,tavaly nyáron mentem ki a konyhába és a légyfogóba be volt ragadva szegény,párommal levittük sparos szatyorba de nem tudtuk már megmenteni folyton harapott,azóta rettegek hátha bejön. Kígyóktól én se félek,pókoktól kicsit igen azért,egerektől meg szintén mert azért nem szívesen találkoznék vele a lakásba.

Kitartást nekünk,tudod hogy gyógyítják ezt külföldön? Bezárnak egy szobába,tele bogárral és nem jöhetsz ki csomó ideig azok meg rád repülnek,meg minden áh inkább akkor nem akarok meggyógyulni ha ez az ára:)

2012. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Uh hát meg tudlak érteni :) Azért ezt a terápiát én sem vállalnám be :D Amúgy én szabadban annyira nem rettegek a bogaraktól, valahogy természetesnek veszem, hogy ott vannak. Csak ha lefekvéshez készülődök, akkor tud nagyon zavaró lenni... Darazsaktól én inkább csak félek, a kitinpáncélosak undorítanak...főleg az, ha össze kéne nyomnom őket, vagy agyoncsapni én el is sírnám magam ha meglátnám ahogy jön ki a leve :D
2012. júl. 24. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!