Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ideje nagywécézés után...

Egy ideje nagywécézés után vérzik a fenekem. Először azt gondoltam h valami olyat ettem ami miatt kemény volt a széklet és az kezdte ki, kipróbáltam hogy 2 napig nem mentem wc-re hoy meggyógyuljon, de megint előjött a gond. Mitől lehet? 21F

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet a kemény széklettől végbélrepedés, de aranyér is, vegyél Reparon kenőcsöt és ha nem javul, menj el a sebészetre.
2013. febr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az első gondolatod jó volt. Ha 2 napig nem mész WC-re nem oldja meg a gondot,mert utána ismét nehezebb a székletürítés,úgyhogy amit a 2 nap pihenő javított azt el is rontottad.Végbél berepedés,esetleg aranyér keletkezhet kemény széklet után,de többszöri híg székelést követően is.
2013. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi, megnézem a kenőcsöt először.

A papíron általában pár cseppnyi szokott lenni, van amikor nincs semmi.

Ha a kenőcs nem használ akkor háziorvostól kell beutalót kérni?

2013. febr. 18. 08:24
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Kérj beutalót. De valószínűleg nem lesz semmi..


A vér friss, élénk piros?

Simán kidörzsölődés is okozhatja.

2013. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a vér friss, világos színű. Azt is próbáltam már, hogy nem töröltem ki papírral, hanem egyből zuhany, de nem sokat segített.

Időnként előjött csípő, égető érzés is, meg mintha meg lett volna dagadva ott valami, tapintásra kellemetlen volt. Először aranyérre tippeltem, de aztán elmúlt és csak néha-néha jön elő hasonló, a vérzés pedig elég kevés

2013. febr. 18. 09:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha dudort is észleletél az egy un. aranyeres csomó.Ami tényleg eltűnhet,(néha "kifakad")ekkor vérzik jobban,aztán újra kialakul.Aranyér elleni kenőcsöt , kúpot kapsz recept nélkül is,de ha panaszaid hosszabb ideig fennállnak sebészetre kell menni (ott foglalkoznak vele), oda beutaló nem szükséges.
2013. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell beutaló, nálunk az SZTK-ban a sebészetre kell menni, ő ad rá kenőcsöt, de ha úgy látja, akkor beutal a proktológiára.
2013. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kezdetleges aranyér szerintem.
2013. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Napsugar11 ***** válasza:
100%

A széklettel kapcsolatos vérzésnek több oka is lehet. Amennyiben a széklettel keveredett, emésztett vagy alvadt vér lenne, akkor a színe sötét piros vagy fekete. Ez a felsőbb szakaszból érkezik, gyomor, vagy vékonybél eredetű lenne. Ha a vér friss, és a széklet felületén látható, akkor inkább vastagbél-végbél eredetre kell gondolni.


Az okok közt gyomor- nyombélfekély, fekélyes vékony- és vastagbélgyulladás, jó- és rosszindulatú daganatok egyaránt állhatnak.


A széklet felszínén látható nagyobb mennyiségű vér leggyakoribb oka azonban az aranyér. Székelés során egy-egy kitágult véna megrepedhet, s ilyenkor akár nagyobb mennyiségű vér is látható a WC-ben.

2013. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!