Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik az emberi szerveze...

Mi történik az emberi szervezettel, ha tiszta kapszaicint eszik valaki?

Figyelt kérdés

Ez a paprika hatóanyaga. Jelenleg a Scoville skálán mért legerősebb paprika, a Trinidad Moruga Scorpion 2.000.000 SHU, ami a bogyiszlóinál 800x erősebb, kapszaicin koncentrációja megegyezik az önvédelmi gázspray-vel. A tiszta kapszaicin ezen a skálán 15.000.000 SHU.


Az SHU egy nem hivatalos mértékegység, azt fejezi ki, hogy milyen arányban kell vízzel hígítani ahhoz, hogy már ne érződjön csípősnek egy adott valami, pl. paprika kivonata. Mérik ugyanezen a skálán az összes kapszaicin tartalmú találmányt, beleértve az önvédelmi-, rendőrségi tömegoszlató és katonai célú könnygázt is.


Kérem csak hozzáértők válaszoljanak.



2013. febr. 18. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Figyelj én most a Scoville skálán 15.000 szinten lévő paprikát ettem, illetve egyetlen egy cseppet.

Kb. 10 percig könnyeztem mint a szar utána meg eleredt az orrom vére. Szerintem simán kilyukassza az emberi gyomrot, nem is kell hozzá sok.

2014. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
A scoville skálán "15.000 szinten lévő paprika" csípése körülbelül az enyhének felel meg, vagyis rendszeres paprikafogyasztónak nulla! XD A Moruga egy már nagyon erős paprika, aminek a fogyasztása során már kis mennyiség is okozhat elviselhetetlen csípést és a gyomor görcsös összehúzódását! A tiszta kapszaicin általában kristályos formában van, nyelvvel történő érintkezése kb olyan mintha megnyalnád a napot! :) Volt már szerencsém 9 m Scoville erősségbe belenyalni fogpiszka végével, hidd el az is elég az embertelen kellemetlenséghez. A 15 m-ba bele sem merek gondolni. Kémiai égést okoz egészen biztosan!
2015. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kapszaicin nem okoz kémiai égést :D semmi bajod nem lesz tőle azon kivul h csíp, ég, faj6, folyok taknyod nyálad.


Elkitve mivel eros verboseget okoz, szívproblemasoknak annyira nem ajánlott

2021. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Akkor egy mini atomrobbanáy történik a szádban , 1 kávéskanáltól meghalsz
2021. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fekete Miki olyan challange-t készített, ami nemsokára megjelenik, limitált kiadású lesz, és csokitojás formában tiszta kapszaicint kapsz.
2022. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!