Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas az inzulinom a véremben....

Magas az inzulinom a véremben. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy amiatt van, hogy keveset mozgok. Viszont nem nagyon tudom, hogy mien dietat kene kezdenem. Man igy is elkezdtem agyet, viszont ugy nez ki, hogy nem pont a jegjobbat. Igaz, hogy lefogytam 9 kilot, viszont az szerint amit mondott nekem az orvos, nagyon sok olyan etelt eszek, amit nem kene. Azt mondta, hogy csak keves gyumolcsot es kenyeret szabad ennem, viszont sokkal tobbet nem mondott. Mien dietat kene elkezdenem?

2013. febr. 21. 13:01
 1/8 anonim válasza:

Inzulinrezisztenciára gondolsz? Nekem az van, és endokrinológus tud személyre szabott diétát beállítani neked,ami kevés szénhidrátból, sok gyümölcsből,zöldségből áll,illetve nem mindegy a szénhidrát minősége sem,egyél addig is teljes kiőrlésű kenyeret,durumtésztát,barna rizst,mindenből keveset. Cukorból jó a gyümölcscukor,a nyírfacukor. A mesterséges édesítőszereket hanyagold. Fontos,hogy lassan felszívódó szénhidrátokat fogyassz,mert az nem emeli meg hirtelen a vércukorszintet,és így inzulinból sem termel felesleget a szervezet.De én nem vagyok orvos,nem biztos,hogy helyesen fejezem ki magam,mindenképp szakemberrel konzultálj, mert ebből alakulhat ki a 2-es típusú cukorbetegség. A diéta fontos,de a koplalás árt! Nagyon sok mozgás kell,mert a megemelkedett pulzusszám segít csökkenteni az inzulinszintet. A betegség mértékétől függ,hogy kapsz-e rá gyógyszert,én napi 2x 500 mg Meforalt is szedek,és amikor sikerült betartani a diétát is,4 hónap alatt lement 12 kg.

Sok sikert hozzá,nem könnyű a teljes életmódváltás,de megéri.

2013. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszi. :) de amielott komolyan belekezdenek, meg kell beszelnem az orvossal. komolyan nagyon koszonom a valaszodat
2013. febr. 21. 17:34
 3/8 anonim válasza:
Igazán nincs mit.Eléggé érintett vagyok a témában,ha tudok szívesen segítek,priviben is írhatsz.De első lépés tényleg egy jó endokrinológus,nem tudom merre laksz,de Veszprém megyében tudok egyet.
2013. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hat az lehet, de en szlovakian lakok :P
2013. febr. 22. 13:19
 5/8 anonim válasza:
Sajnos ott nem tudok orvost,de a betegség kezelése biztos ugyanaz lesz.
2013. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
majd meg meglassuk...ha lesz valami kerdesem, akkor irok neked, ok?? :)
2013. febr. 23. 09:00
 7/8 anonim válasza:
Írj nyugodtan.
2013. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2013. febr. 24. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!