Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bokaszalag erositese? Hogyan?...

Bokaszalag erositese? Hogyan? Miert?

Figyelt kérdés

Kiskoromban sokszor kibicsaklott a bokam, szerintem ez okbol most nagyon gyenge a szalag.


Most kezdtem eleg aktivan tancolni, ami azt jelenti, h kb 10 cm-es magassarkuban vagyok legalabb 3 orat, hetente 2-3 alkalommal.

Par napja elestem, azt hittem, hogy megcsusztam valamin. Ma is megtortent, bar most nem estem el, ereztem a bokamat, hogy fajdogal.

Nem tudom, hogy mit tegyek, nagyon szeretnem folytatni a tancot!

(20, L)


2013. febr. 24. 05:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is pihentetni kell! Ha pedig már nem fáj és meggyógyult, akkor proprioceptív tréninggel lehet segíteni, hogy jobban érzékelje a boka, hogy milyen szögben áll. Ezeket olvasd el: [link]

[link]

Menj el az ortopédiára vagy sebészetre, és kérd, hogy gyógytornász tanítsa meg a proprioceptív tréninget.

Sajnos van, aki úgy született, hogy eleve kevésbé érzékeny a propriocepciója (belső érzékelése), de szerencsére rendszeres gyakorlással (pl. puha vagy imbolygó talajon egyensúlyozás, két, majd egy lábon - a fokozatosság elvét betartva!) javítható a belső érzékelés, és ezzel drámaian csökkenthető a boka kibicsaklásának valószínűsége. (Élsportolóknál is! Tehát nem az edzettséggel van összefüggésben!) A tűsarkúban táncolás nem javítja az érzékelést, csak túlterheli az izmokat és rosszabb esetben az inakat és szalagokat. Ha viszont jó a belső érzékelés, akkor a megfelelő izmok működnek, ezért kisebb az esélye a túlterhelésnek, és így a fáradás miatti bicsaklásnak.

2013. febr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!