Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ez izületi gyulladás?

Lehet ez izületi gyulladás?

Figyelt kérdés

kb 1 másfél hónapja fáj mindkét karom. melegre enyhül a fájdalom. Télen nagyon hideg volt, gondoltam arra hogy megfáztak az izületeim, mert a karom sosincs betakarva éjszaka.


Nyomásra érzékeny (ha megszorítom a karomat akkor fáj). És nem is a csont, hanem inkább a hús.

Mostmár talán múlik de mitől lehet ez?


Vashiányon kívül a vérképem jó. Más izületi fájdalmam nincsen csak a karomban. Eddig a kezeim is fájtak, de azok már elmúltak, elég vékony vagyok, könnyen megfázok.


Kényelmetlen fekhely miatt is lehet. Meg persze sok ijesztő dolgot ír az internet izületi fájdalomra, de 20 éves vagyok, csak nincs komolyabb baj.



2013. márc. 5. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ízületi gyulladásnál a begyulladt rész fáj meleg,nyomásra érzékeny.

Az egész karod fáj?

Ha nem melyik része?

Ízület két csont kapcsolódásánál van.

Vagyis ott ahol mozgatni tudod

Ha nem ott fáj-t hanem az izom az megint más.

2013. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

leginkább a könyökömnél és a vállamnál fáj, a köztes rész enyhébben. a karom külső,és alsó fele. a csuklómat is gyakran tekergetem, ujjaimat ropogtatom.

de nem mozgatásra, inkább nyomásra fáj.


nyáron nagyon nem bírom a légkondit, de akkor inkább a lábaim fájnak (bár lehet hogy csak mert jobban éri mert a hideg levegő lejjebb van) egy bevásárlóközpontban lévő hűtők közt sem bírok lenni huzamosabb ideig.


de télen eddig még nem fordult elő ilyesmi.

2013. márc. 5. 23:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Mind a két karod szokott fájni?

Megdagadva nem volt ahol fájt?

2013. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mindkét karom egyformán, és nem volt megdagadva
2013. márc. 7. 13:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor mindkét karod de leginkább a felkarodon lévő hús(izom fáj) könyökeid,és a vállaid fájnak?

Vérvételen mikor voltál utoljára?

2013. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Vervetelen multheten voltam. mint irtam minden jo volt vashianyon kivul.

Konyokeim es vallaim szoritasra es kicsit mozgazasra is fajnak.

2013. márc. 8. 00:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a vérképed jó és nem mutatott megnövekedett fehérvérsejtszámot ami a gyulladás(ok) legfőbb jele akkor nincs ízületi gyulladásod.

Fogalmam sincs mi a bajod de a felsorolt tünetek alapján nem ízületi gyulladás.

Persze nem vagyok orvos,de sokszor volt régen ízületi gyulladásom és tudom milyen az.

Annak a tüneteit fent felsoroltam.

Ha rosszabbodik vagy időszakosan előjön vagy máshol is fájni kezd akkor

azt tudom tanácsolni,hogy ha fájnak a karjaid menj el vele orvoshoz.

És ha nincs semmi tüneted akkor is érdemes vérvételre elmenni

Nem árt az óvatosság.

2013. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
valószínűleg akkor izomfájdalom. 10kg-ot fogytam az utóbbi időben. nagyon sok volt a stressz a munkám miatt, és nem volt időm enni. egész napos kocsiban ülés, sétálni szinte csak a lakásba sétáltam. hallottam róla hogy fogyókúrák után, felléphet izomfájdalom a hiányzó zsírrétegek miatt, és a sok stressz, és mozgáshiány is előidézheti.
2013. márc. 9. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!