Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Coderit N tabletta szedése...

Coderit N tabletta szedése után tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés
Az egyik mellékhatása orrnyálkahártya-duzzanat. 2 hete szedem és tegnap este óta egyáltalán nem érzek szagokat, ízeket is alig. A tablettától lehet?
2013. márc. 6. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kezdett el dugulni vagy folyni az orrod? Esetleg nem vagy náthás?

Mert ha valaki náthás, akkor olyankor meg tud duzzadni az orrnyálkahártya.

Szerintem magától a vírusos vagy bakteriális fertőzéstől vannak ilyen tüneteid, nem a gyógyszertől.

De olvasd el a betegtájékoztatóját a gyógyszernek, hogy milyen mellékhatásai vannak.

2013. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 spinning group ***** válasza:

Próbálkozz másik köhögéscsillapítóval (pl. lándzsás útifű szirup), ugyanis az efedrin hosszabb távon károsíthatja a nyálkahártyákat, illetve aludni sem tudsz tőle jól.

A gyógyszer egyébként az orrnyálkahártya duzzanat ellen is hat, mivel érszűkítő hatása van, szóval a duzzanat valóban lehet a betegség súlyosbodása miatt is. Ha elhúzódó a probléma lehet inkább antibiotikumot kellene íratni az orvossal.

2013. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
19 napja vagyok beteg. Először csak köhögtem (hurutos volt), akkor kaptam antibiotikumot (Curam). 4 nap múlva még rosszabbul lettem, akkor kaptam Ambroxolt, Coderit N tablettát, Cefzil antibiotikumot és Lordestin tablettát. 10 nap elteltével sem javultam, sőt kicsit elkezdett folyni az orrom is, meg alig kapok levegőt, de ez nem olyan, mint amikor náthás vagyok. Most hétfőn visszamentem, hogy nem javulok picit sem. Kaptam még 2 doboz Coderit N tablettát, mellé pedig Theospirex tablettát. Egyáltalán nem érzek szagokat és ízeket is alig. Szörnyű! Így nem tudok főzni a családnak :( Vagyis tudok, csak lehet, hogy nem fogják megenni.
2013. márc. 6. 12:49
 4/4 spinning group ***** válasza:
Akkor antibiotikum is volt már... Ha nem írt másikat, akkor marad az ágynyugalom, sok alvás, sok folyadék, persze ez család mellett nem lehet egyszerű, de a regenerálódáshoz csak ebből tudsz erőt nyerni. Ha nincs lázad és nem vagy teljesen legyengülve, akkor is feküdj sokat! Mielőbbi gyógyulást!
2013. márc. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!