Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki milyen mellékhatásokat...

Ki milyen mellékhatásokat tapasztal/tapasztalt magán a Xanax SR 0,5 mg-os tabletta szedése közben/után?

Figyelt kérdés

Pszichiáter írta nekem fel ezt a tablettát, és kezelésre is kell majd mennem.

Fél tablettát kell bevennem egy nap, este.

Csak tapasztalatok érdekelnek!

Találgatások, netről szedett dolgok, NEM érdekelnek!



2012. jún. 29. 22:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
10%

Ha normálisan, előírt adagban szeded, akkor nem alszol be tőle, mellékhatások nem lesznek durvák. Én sokszor volt, hogy beszedtem négyet-ötöt, és az azért ütött rendesen.


Ettől függetlenül lehet, hogy kicsit tompább, kábább leszel az elején, aztán tapasztalhatsz egy minimális hozzászokást, és akkor ez elmúlik, persze csak ha az adagod jól van beállítva.

Antidepresszánst kaptál mellé, vagy csak simán Xanaxot?

2012. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

Az "SR" nyújtott hatású, azaz szinte egész napra kitart, nemúgy mint a sima, aminek csak pár óra a hatása (elvileg 8 óra a felezési idő, de nekem nem tartott odáig).

Mellékhatások, amelyek nálam voltak: élénk álmok, durva rémálmok (soha többet nem akarok ilyet). Az első két hétben szédülés a vérnyomáscsökkentő hatás miatt, illetve fura ólmos fáradság.

Elhagyás után elvonási tünetek voltak: remegés, fura feszültség. Ezért nem szabad 1 hónapnál tovább szedni, mert egyrészt a hozzászokás miatt alig van hatása, másrészt nagyfokú rászokás tapasztalható. Nekem nem mondta ezt a dokim és szedtem vagy 3 hónapig. Durva volt az első két nap. Azt hittem, hogy infarktust kapok, úgy kalapált a szívem utána. Egyébként azt javasolják, hogy lassan hagyja el az ember, folyamatosan csökkentve az adagot, de nekem ez nem ment, ezért hirtelen hagytam abba. Hát kellett lelkierő elviselni azt a két napot. A harmadik napon már jobb volt.

2012. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem kaptam csak ezt. Most voltam ott elsőnek. Meg kiállítottak egy Ambuláns lapot ennyi.
2012. jún. 29. 22:58
 4/27 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt mellékhatása. Jobb lett az agyam kapacitása, gyorsabban kapcsoltam stb. Viszont nem éri meg, mert kutya nehéz abbahagyni. Én is csak úgy tudtam, hogy egyik napról a másikra. Ne akard azt érezni amit én akkor. Na nem ijesztelek meg, a napi féltől nem lesz semmi elvonási tüneted. Jobbulást!
2012. jún. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%
Én nem értem ,hogy mi a bajotok a xanax-szal,az egyik leggyengébb szer,szinte egyáltalán nem okoz függőséget.Én napi 3 mg-ot is beszedek (ez van felirva),de nem érzek semmit tőle.Aztán néha elfelejtem beszedni,és van hogy nem is tűnik fel.Annyi a bajom vele,hogy elég keserű.
2012. jún. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sosem szedtem gyógyszert, és nem is fogok sok fajtát ha nem muszáj! De vannak olyan betegségek amik miatt nincs más lehetőség.

2012. jún. 30. 10:44
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
#6: ha már nem érzel semmit: rászoktál. A szervezeted hozzászokott és már nincs hatása. Próbáld meg hírtelen elhagyni aztán majd meglátod mi lesz 2-3 nap múlva. Úgy fogsz remegni, mint egy nyárfalevél. Tudom, mert átéltem.
2012. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Tompaság, szédülés, hányinger, alacsony vérnyomás, aluszékonyság, koordinációs zavarok. Ezen kívül brutális függőség, és tolerancia. Szabad tudni miért szeded?
2012. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy írják! Na figyelj! Addig nem érzed, hogy szeded amíg szeded. Ellentmondás mi? Ha már hetek óta nem lesz benned xanax rájössz, hogy mennyire más volt a világ xanaxal. Azt pedig ne mondd már, hogy gyenge! Pszichiáterek nem is szívesen írják fel ugyanúgy mint a rivotrilt. Hosszú távon pedig gallyra vágja a májad. Tehát hagyd abba, és írj 1 hónap múlva!
2012. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Súlyos depresszió miatt szedem, meg sokat csalódtam az emberekben, sok más dologgal is bajom van. Kissé agresszív vagyok, olyan dolgokra gondolok ami nem helyes...


Eddig semmi hatása nincs első nap szinte egyből bealudtam miután bevettem de ez nem biztos hogy a gyógyszertől volt.

2012. júl. 1. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!