Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy általános iskolai iskolaor...

Egy általános iskolai iskolaorvosi vizsgálaton 6. osztály milyen vizsgálatok vannak mennyire kell levetkőzni mert most jött az új dokinő és mindenkit megvizsgál azt mondta alapos vizsgálat lesz ez szerintetek mit jelent?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 16:48
 1/8 A kérdező kommentje:
amúgy fiú vagyok és jövőhét kedden megyünk
2013. márc. 7. 16:55
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg súly, magasság, szemvizsgálat, vizeletvizsgálat, vérnyomásellenőrzés, esetleg fogászati ellenőrzés, bár az nem valószínű. Talán kikérdeznek, hogy szedsz-e valamilyen gyógyszert, meg maximum megtapogatják a hasadat, hogy nincs-e valami belső probléma.
2013. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
vizeletvizsgálat nem lesz az tuti
2013. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ne már

testmagasság, súly, meghallgat,

ez általános vizsgálat, ne fossál már béke van N

2013. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
látást is vizsgálnak, meg hallást... a szokásos. a pólódat sem kell levenni, max felhúzni.
2013. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nálunk ez úgy néz ki, hogy póló le, meghallgatja a doki a légzést, vérnyomást mérnek, magasságot meg súlyt, meg 5 év alatt egyszer végigtapizták a hasam meg a hátam, hogy nincs-e valami nagy rendellenesség, aztán viszlát :D ez ugyan már középsuli, de ugyanez volt általánosban is :D
2013. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Van hogy a fiúknál megnézik a nemiszervet is,heréket meg kell a diáknak emelnie kézzel és fitymáját hátrahúznia,de ez nem kötelező vizsgálat,mondhatod hogy ezen a vizsgálaton nem veszel részt,minden máson igen,erre ugyanis nem kötelezhetnek csak nem mondják el nektek


.Az iskolaorvos elvégezheti ezt a vizsgálatot,mert elő van neki írva,de a diáknak nem kötelező ezen résztvennie.Sőt lányok bugyijába is benézhet,de a diákot erre szintén nem kötelezhetik hogy ezen résztvegyen.


Ha egyszerre több diákot akarnának megvizsgálni,ill több diákot hívnának a vizsgálóba és más előtt akarnának megvizsgálni akkor meg lehet kérni hogy ti egyenkénti vizsgálatot szeretnétek,csak vagy az éppen ott lévő tanárnak,vagy az orvosnak kell szólni róla.Nekünk 6.-ba akartak volna here,fitymavizsgálatot de szóltunk eléggé határozottan hogy ezen nem veszünk részt,persze ijjesztegetni próbáltak hogy beírást kapunk,meg hogy ezen muszály résztvenni mert neki elő van írva,erre én mondtam,mert én voltam a szószóló,hogy ez nem igaz,az orvosnál az szerepel elvégezheti a vizsgálatot,de erre nem kötelezheti a betegét és erre nem tudott mit mondani,de megmondtuk hogy ez nem igaz,és nyugodtan írjon be.Nem kaptam beírást.


Ami aggaszt a vizsgálatokkal kapcsolatban beszéld meg a szüleiddel,hogy tudjanak róla hogy ha valami nagyon kellemetlen vizsgálat lenne akkor te mit tehetsz meg és hogy nyugodtan merjél majd nemet mondani.


De alapból alapvizsgálatok szoktak lenni.



Na mesélj mi volt?Hogyan zajlott?

2013. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
na most komolyan akkor mi is volt?
2014. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!