Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezhet olyan, hogy egy...

Létezhet olyan, hogy egy antidepresszáns generikuma nem egyenlő az originális gyógyszerrel?

Figyelt kérdés
Pánikbetegségre kell Zoloftot szednem. pár hónapig az Assentra nevű generikumát írattam fel, amitől konkrétan 0, azaz nulla javulást tapasztaltam. elkeseredettségemben kiváltottam a kétezer forinttal drágább, eredeti Zoloftot, és csodák csodájára, két nap alatt (lekopogom) jobban kezdem magam érezni. a betegtájékoztatók szerint a két gyógyszer teljesen azonos. mi lehet az igazság?

2013. márc. 8. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A hatóanyag ugyanaz, a segédanyagok különböznek. Emiatt előfordul, hogy másképp szívódik fel, így más a hatása is. Ha a Zoloft bevált, az Asentra meg nem, akkor a Zoloftot kell szedni. A tablettán valóban nincs támogatás, de a Zoloft oldat továbbra is támogatott, eü emelt támogatással 441 Ft egy üveg.
2013. márc. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szevasz! köszönöm az infót!

igen, ezt én is sejtettem, de a betegtájékoztató szerint minden egyes összetevő teljesen ugyanaz, egyedül a tabletta formája abszolút más. ami különös is, mert a másik generikum, a Sertraline Sandoz küllemre is tökéletesen olyan, mint a Zoloft.

2013. márc. 8. 23:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokszor van ilyen,más gyógyszerek esetében is.Ahogy már leírta az előző válaszoló,más lehet a vivőanyag,ami befolyásolja a felszívódást.Ha tapasztaltad,h Zoloft jobb mindenképpen azt szedd,mert az Assentrára csak kidobod a pénzt, még ha olcsóbb is!
2013. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben! köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 9. 19:26
 5/5 anonim válasza:
0%
gyere hozzám, adok olyan injekciót amiben legalább 100 olyan anyag van ami rákot okoz :D beadom neked aszt és jobban fog járni a világ
2013. ápr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!