Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olyan lehetséges hogy van...

Olyan lehetséges hogy van valakinek egy halott ikertestvére aki még az anyjuk hasába halt meg és ő tovább él benne és az illető tudja hogy ott van és ő beszél néha helyette meg cselekszik és néha csak úgy előjön?

Figyelt kérdés
Ez lehetséges vagy az illető egyszerűen hülye és csak beképzeli mert a hormonjai játszanak vele vagy lehet hogy ez disszociatív személyiség? Vagy ez mi milehet? :\\

2013. márc. 10. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy beszél helyette.

Sokkal inkább, ha nem ő beszél, akkor disszociatív személyiségzavaros. Ezt senkinek sem kívánom.


Ikerterhességnél hallottam már furcsaságokat, de olyat, hogy tudja, hogy ketten vannak és gyakorlatilag kapcsolat van közöttük. Nem, keressen fel orvost.

2013. márc. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát, nekem van ikertesóm de ő szerencsére él. Attól függ hogy milyen fejlettségi állapotban halt meg a tesó. Amúgy elképzelhető, de én inkább skizofrénnek vagy hasonló betegnek gondolnám az illetőt. Lehet ennek nem ártana utána járnod. Mert ok, hogy érzed hogy hiányzik, vagy hogy ott lenne melletted, pszichésen még lehet is, de hogy helyetted cselekszik az már meredek. Pl. mikor mi kicsik voltunk mi se voltunk meg egymás nélkül. Egyszerűen nem tudtunk aludni mert megszoktuk a másik közelségét. De hogy cselekedne e helyettem vagy beszélne e az már nem normális. Ez betegség lehet.
2013. márc. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy halott testvér nem veheti át a megmaradt felett a hatalmat, akkor sem ha iker volt. Én szakember segítségét kérném. Egy pszichológussal való beszélgetést mindenképp megér a dolog, aztán ő majd irányít, hogy hogyan tovább.
2013. márc. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
disszociatív személyiség zavar, sok esetben valamilyen trauma váltja ki, a legtöbb esetben az adott személy nem tud a másik énjéről,de előfordul,hogy kapcsolat van köztük, ez esetben a benne élő két személyiség egy testvérpárként viselkedik
2013. márc. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
20%

orvosilag van ilyen jelenség, hogy az egyik iker elhal, nem fejlődik tovább. a másik attól megszülethet.

A kérdés többi részét nemértem.

2013. márc. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lett volna ikertestvérem, de elég korán 1-2-3, nem tudom pontosan hány hónapos magzat korában halt meg. Én nem érzek belőle semmit, semmi kettősség nincs bennem, azt is viszonylag későn tudtam meg, hogy egyáltalán létezett. Nem egypetéjűek voltunk.
2013. márc. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. (Max valami B kategóriás amerikai horrorfilmben.)
2013. márc. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Meglepő módon az ilyen ikerterhesség nagyon gyakori,de általában még azelőtt megszakad mielőtt kiderülne.Ilyen alapon sok ember mászkálna,aki hangokat hall, akaratlanul cselekszik.Ha ez igaz és nem kifogás valamire, nagyon komoly

skizofrenia jele.

2013. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket!!:) ez nem skizofrénia hanem szerintem is inkább disszociatív személyiség zavar lehet de ezt is kétlem. mindenesetre eléggé segítettek ezek a válaszok egy eldöntendő kérdésben!
2013. márc. 13. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Igazad van! Az is lehet :)
2013. márc. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!