Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek is felelőtlenség...

Szerintetek is felelőtlenség influenzásan bemenni dolgozni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 13. 22:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
3%
ha nincs fizetett betegállomány akkor nem.
2013. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%
hát szabadnapot csak nem vehetsz ki azért... nálunk nem szokás...
2013. márc. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
0%
Én volt már hogy bementem nagyon betegen is, mert muszáj volt, annyi meló volt, határidő, hogy egy napot sem tudtam kihagyni. Máskor ha nagyon influenzás vagyok akkor nem megyek (már csak azért sem mert ha otthon fekszek egy napot akkor sokkal jobb utána) De egy kis köhögéssel, orrfújással torokfájással bemegyek. Munkatársaim szintén. Volt már hogy elkaptuk egymástól, ilyenkor pár napig mindenki beteg, de szépen letudjuk. Nem tudom melyik az a munkakör amikor nem kell ilyenkor bemenni :)
2013. márc. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
5%

3 vagyok. Még egyszer mert a lényeg nem volt benne:)

lázasan ha tehetem otthon maradok. (ha nem úgy is bemegyek) Egyébként sima influenzánál bemegyek.

2013. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
igen és bunkóság a kollegákra nézve.
2013. márc. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
82%
igen!
2013. márc. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Ez egyrészt azért sem jó, mert megfertőzöl másokat, és nem mindenki gyógyul meg belőle egykönnyen. Legalább egy maszkot vegyél fel.

Másrészt magaddal is kitolhatsz, egyszer én is a munka hőse akartam lenni, olyan szép mellhártyagyulladást szedtem össze, hogy további 3 hétre kiütöttem magam és a tüdőszűrésen is minden alkalommal nézegetik, valami letapadás vagy mi maradt utána.

2013. márc. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Más a sima snassz kis nátha, és más az influenza, vagy bármilyen, esetlegesen hasmenéssel járó fertőzés, ami ha fertőz, több embert is padlóra küldhet...


Ha egy emberem is influenzásan jönne be dolgozni, hazaküldeném, max választhatna, hogy elmegy orvoshoz, vagy szabi legyen rá írva.


De most csak azért, mert kevesebbet kapna táppénzre, vagy ne fogyjon a szabija, nehogy elfertőzzön már még 9 embert pluszban! Senki nem pótolhatatlan... ha egy ember kiesik, megoldom, az az én dolgom, nem az övé.


De ha elfertőzi a fél bagázst, és két nap múlva a 10 emberből 5-6 munkaképtelen, akkor azt a helyzetet már nem tudom megoldani!

2013. márc. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

3: "Nem tudom melyik az a munkakör amikor nem kell ilyenkor bemenni :)"


Az előző munkahelyemen ha valaki kettőt köhintett, a főnöke ott termett és zavarta le az üzemorvoshoz, majd haza, hogy ne fertőzzön másokat, a munkáját meg addig elosztottuk. Egyszer engem is hazaküldtek, pedig simán tudtam volna dolgozni, csak hőemelkedésem volt, még csak nem is köhögtem. Úgy derült ki, hogy pont az éves ellenőrzésre kellett menni, a doki meg kiszúrta hogy melegebb vagyok. Felhívta a főnököm, aki mondta, hogy irány haza.

2013. márc. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

3-4es: Most kezdtem dolgozni és nálunk is behozták a bacikat de kb olyan a hozzáállás mint nálatok, akkor megnyugodtam h nem csak nálunk van így.

Sajna mára én is elkaptam, pedig még csak hétfőn kezdődött az egyik kolléganővel:(

Nálunk még mindenki elvileg "munkaképes"

2013. márc. 13. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!