Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Edzés közben meghúzodott a...

Edzés közben meghúzodott a "valamim" ott a ballapocka fölött, de a nyakam alatt, hogy hozhatom rendbe?

Figyelt kérdés
holnapra.

2013. márc. 15. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gondolom az egyik izmodra gondolsz.

Masszírozd izomlazító krémmel. Nem biztos, hogy holnapra elmúlik, de talán javul valamennyit.

Éjszaka ne hagyd, hogy hideg érje (pl. huzat), takarózz be.

2013. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért,megfázik az izom???? Sületlen tanács.
2013. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló nyugodtan kipróbálhatja: üljön huzatba egy órára fedetlen nyakkal-vállal, meglátja a hatását.


Kérdező, javult valamit az állapotod?

2013. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

igen,jobb.

kösz

2013. márc. 16. 13:14
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
A huzatban meg lehet fázni. Az embernek. Nem az izomnak. Soha nem halottam izomgyulladásról, mely a huzat miatt alakult ki, de azért okoskodni lehet, persze...
2013. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező: örülök, hogy jobb lett.


Előző válaszolónak:

Pontosan jól írod, "okoskodni lehet, persze" - mi lenne, ha utánanéznél a dolgoknak, mielőtt te magad okoskodsz?

Hogy segítsek neked, íme két link az izmok és a hideg-hatás kapcsolatáról:


A hideg hatása a nyakizmokra:

"Akut fájdalmat okozhat a nyakizomzat kihűlése, átfázása, amelyet leggyakrabban huzat okoz. Ilyenkor a bőr és az izmok lehűlése izomfeszülést vált ki, aminek következtében romlik a helyi vérellátás, ez pedig fájdalom formájában nyilvánul meg." / [link]


"Krónikus nyaki myalgia és fibromyalgia: megerőltetés, huzat, hideg-hatás váltja ki"

/ [link]


A kérdező edzés közben húzta meg, de a hideg/huzat az amúgy is feszes izomra nincs jó hatással! Ezért hívtam fel rá a figyelmét, hogy éjjel takarózzon be. De persze könnyebb más tanácsát kritizálni, mint előállni egy jóval...

2013. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Laikus ostobaság egy adag butasággal keverve:

""Akut fájdalmat okozhat a nyakizomzat kihűlése, átfázása, amelyet leggyakrabban huzat okoz. Ilyenkor a bőr és az izmok lehűlése izomfeszülést vált ki, aminek következtében romlik a helyi vérellátás, ez pedig fájdalom formájában nyilvánul meg." / [link]


"Krónikus nyaki myalgia és fibromyalgia: megerőltetés, huzat, hideg-hatás váltja ki"

/ [link] "


Sajnos, ha megnézed, hogy honnan származik az információ, már látni a mély tudatlanságot. Azért, mert valami fenn van a neten az még nincs úgy kisgyerekek.

Az izom nem fázik meg a hidegben. Sokkal inkább torokgyulladást kapsz. Ez orvosi tény. Azért mert olvasgatod a netet ,ég ne okoskodj. Fenntartom véleményem,mely egyébként nem az én véleményem, hanem orvosi evidencia. Jobban járnál, ha nem mélyednénk bele ebbe a vitába.

2013. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Még egy gondolat:

Amúgy izomhúzódásra éppen jégzselét, jégspray-t szoktak sportolóknál alkalmazni, azért mert NEM fázik meg az izom a hidegtől.

2013. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen belemélyedek a vitába (nyugodtan írj privit), és reumatológiai szakkönyveket is idézhetek, de látom neked egyáltalán nem ez a lényeg, hanem hogy a saját önhittségedben tetszelegj. Gratulálok a hozzáállásodhoz.


És a jégzselé hatását ne hasonlítsd a huzatéhoz, mert NEM UGYANAZ.

2013. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Reumatológiai szakkönyveket én is idézhetek. Bár szerintem te még csak most tanulod. Én már pár 10 éve olvasgatom:)))
2013. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!