Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyelv és szájégés esetén...

Nyelv és szájégés esetén ismer valaki hatásos és bevált gyógymódot vagy fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 01:46
1 2
 1/11 Salx Narval ***** válasza:
Ha megégett a nyelv pl forró étel, akkor a hideg vízen és a fertőtlenítésen kívül, használhatsz gyógyszertári, 1%-os lidokaint és mentolt a hűsítésre. Ha súlyosabb az égés, akkor fordulj orvoshoz, otthon nem tudod kezelni. Ha viszont nem égési sérülésről van szó, akkor ki kell vizsgáltatni, hogy mi okozza, sajnos több és komolyabb betegség előjele, következménye lehet a száj és nyelv égő érzése.
2013. márc. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tedd azt, amit az előző mondott, de vigasztaljon.h a szájnyálkahártya gyorsan gyógyul. 1-2 nap alatt nem fogod érezni.
2013. márc. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos éppen az a problémám, hogy nem égettem meg, hanem ez az égő érzés hónapok óta jelen van a számban. Főleg a nyelvemet és a szájpadlásomat érinti. Szinte már az összes lehetőséget végigzongoráztam - háziorvos,laborvizsgálat, fogorvos,orr-fül gégész,neurológia, gasztroenterológia - de mindenhol negatív leletet kaptam. A nyelvégés azonban folyamatosan fenn áll és estére már szinte elviselhetetlen. Milyen komolyabb betegség tünete lehet ez? Mitől kell tartanom. Az orvosoknak fogalmuk sincs mitől van.
2013. márc. 16. 12:56
 4/11 A kérdező kommentje:
Azoknak a segítségét várom, akik hasonló problémával küzdenek, vagy küzdöttek és tudnak tanácsot vagy kezelési módot ajánlani. Aki szenvedett már égő száj szindrómától, az tudja milyen nehéz együtt élni a folytonosan jelen lévő égő fájdalomérzettel.
2013. márc. 16. 14:12
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Pajzsmirigy, cukorbetegség, C-B-B16 vitaminok hiánya, vashiány,fém ill ételallergia, nyálkahártya gyulladás, gyenge nyálképződés, pszichés problémák, fogászati panaszok. Biztosan van más is, de talán ezen elindulhatsz. Ami jó hír, hogy ezek nagy része kiszűrhető a vérképből, ha csináltak, akkor ezeket már megtalálták volna.Feltétlenül meg kell keresni a kiváltó okot. Remélem csak enyhe dologról van szó.
2013. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Nézd csak, itt olvastam nemrég a problémádról, itt bővebben kielemzik. [link]
2013. márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a legjobb, hogy ebben az országban - ezek szerint - senki sem szenved hasonló problémával mint én. A legrosszabb az, hogy egyedül maradtam vele... :(
2013. márc. 20. 17:54
 8/11 Elemér78 válasza:
Fogkrém cserét gyerekfogrémre próbáltad? Nekem is volt hasonló gondom, már ifjú koromban kipróbáltam a gyerekfogkrémet és azóta nincs gond, kivéve ha néha csak felnőtt fogkrém van itthon, akkor ég és csíp órákig, néhány perce még a nyelvem is teljesen lezsibbad utána. Javaslom kipróbálni a minél fiatalabbaknak való fogkrémet, aztán ha az oké, akkor menni felfelé, van több kategória a felnőttfogkrém előtt.
2016. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kiderült mi volt a gond?
2016. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Megoldódott azóta a problémád?Én nyár óta szenvedek tőle, de nálam sem találtak semmit. Hiába mondják, hogy pszichés dolog is lehet, a háziorvosom azt mondta, hogy kizárt dolognak tartja,hogy ennyi ideig ugyanúgy fennálljon,plusz semmi bajom lelkileg.Nekem mindig azt mondja, hogy idegszál probléma lehet. Voltam én is laborban,pajzsmirigy uh-n, koponya ct-n,fül-orr-gégésznél,fogorvosnál,neurológusnál.Semmi :(

Fájdalmat nem okoz, de nagyon kellemetlen, és hát bosszantó.

2017. márc. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!