Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alvás hiánya lehet hatással...

Az alvás hiánya lehet hatással a reggeli, éhgyomri vércukorszintre?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy ha keveset alszom, akkor magasabb a cukrom a szokásosnál. Lehet ez az oka, vagy csak én magyarázom bele?

2013. márc. 18. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

de még mennyire!


egy kialvatlanság, pihenés hiánya, stressz, akár a bioritmus megborítása (pl többszakos munkarend) tökéletesen fel tudja borítani a cukrot ...

2013. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor meg vagyok nyugodva, hogy nem nálam van a gond :)
2013. márc. 18. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Hogyne, minden mindennel összefügg.


Ha nem alszod ki magad, és magasabb a cukrod, már hogyan is ne nálad lenne a hiba, nem a te tested? A te nem alvásod, és a te nem alvásod következményei, amik valóságos cukor szint emelkedést okoznak. Ha ily módon magas a vércukrod, ennek teljes mértékben meg vannak a hatásai, következményei a testeden.


Aludd ki magad, és figyelj oda a vércukrodra.

2013. márc. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

na jó, azért ez nem ilyen egyszerű sajnos.

nem mindig lehet csak úgy "oda figyelni", vagyis hiába teszi, sajnos nem minden esetben kontrollálhatók a körülmények.

Mindenesetre próbáld a bioritmusodat egyensúlyban tartani, kipihenni magad, na meg nagy figyelmet fordítani a stresszmentes életre és az étkezésre (amennyire lehet)!

2013. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!