Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mekkora HIRTELEN vérveszteség...

Mekkora HIRTELEN vérveszteség szükséges egy ember elhalálozásához?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
4 dl még nem probléma bár ájulást okozhat. Ezt tudom. (Persze ez csak egészséges emberre igaz hogy nem probléma)
2013. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
4 dl-nyi mennyiség van a vérraktárakban, amiket a szervezet még hasznosítani tud. ennél több már sokkot okozhat.
2013. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egészséges ember sem tudja kompenzálni a keringő térfogat 30-40%-ánál nagyobb veszteséget (átlagos testméretek mellett praktikusan kb. 1,5-2 liter). Alapbetegségtől függően van, aki kevesebbet tolerál. Forrás: Vox Sanguinis(2004) 87 (Suppl. 1), S74–S76, bővebben itt olvashatsz róla: [link]

Remélem, nem akarsz valami hülyeséget csinálni, az elvérzés rendkívül kellemetlen halálnem.

2013. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem szó sincs öngyilokról, csak munkatársnőimmel ma ezen vitatkoztunk. Én férfi vagyok, és én úgy tudtam, hogy 4dl elég a halálhoz, és 4- 4,5 l vér van egy szervezetben, ők erre azt mondták, hogy 7l van, és 4 dl-t nevetve kibír mindenki :D Köszi a válaszokat!
2013. márc. 18. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is 5 liter vérről tudok.
2013. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért a nevetve kibir tulzás. Többnyire nem okoz gondot de lehet belőle enyhe rosszullét. Ugyanakkor hosszutávon jótékony a hatása, frissül a vér kicsit edzés jellezű is. Edzéstől is lehet az ember rosszul de alapjában hasznos.
2013. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4,5 dl-t vesznek le véradáskor, és nem sűrűn hallani halálozásról :)

A vértérfogat egyébként felnőtt férfinál 75ml/testtömeg-kg, nőknél 65ml/testtömeg-kg körül van (ideális testsúlyra).

2013. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!