Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem fizetem magam után a Tb-t...

Nem fizetem magam után a Tb-t már évek óta. Mi lesz így velem?

Figyelt kérdés
Nem dolgozom, így nem volt rá pénzem. Visszamenőleg sem tudnám kifizetni. Mi lesz, ha meg kell műteni? Elvégzik a műtétet és küldik a csekket kitudja hány százezer forintról? És mi lesz, ha nem fizetem be? Lecsuknak? Hihetetlen, hogy így kib@sznak az emberrel, nem véletlenül nincs pénzem, nem találok munkát az egészségügyi állapotom miatt. Nem rokkantosítanak le, de a legtöbb munkát elvégezni sem tudom, más kérdés, hogy egyáltalán nem is találok. Nem merek már elmenni orvoshoz sem, mert nincs rá pénzem. :'(
2013. márc. 18. 22:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát jogos az aggodalmad.Ugyan még nem találkoztam olyannal akivel kifizettették egy sürgős beavatkozás árát,de ki tudja meddig lesz így.
2013. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: ha elmész orvoshoz, jelzi a rendszer, hogy nincs TB-d. Ellátnak, de a doki jelzi, hogy rendezd, és már megy is a jelzés NAV-nak, akik kiküldenek egy csodaszép csekket késedelmi kamattal az elmaradásodról.
2013. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Keress munkát, kívánom, találj is! De: holnap ballagj be az Önk.szoc oszt-ra és kérj álláskeresési segélyt(nem tudom ,mi a pontos neve, de elmondod, nincs állásod és megmondják milyen papír kell) Ehhez jár, hogy ők fizetik a TB-t!!!
2013. márc. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen ezt már kértem anno, kemény 1 hónapig fizették is a TB-met, de azóta sem. Mit tudnak velem tenni? A lakás amiben lakom nem az enyém, nincs a nevemen semmi. Leültetnek? Amikor gyilkosok, erőszakolók szabadlábon védekezhetnek, én csóró paraszt meg nem tudom fizetni a TB-t, mert nincs miből? Annyira el vagyok keseredve! :(
2013. márc. 18. 23:03
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem ültetnek le, de ha lesz munkád, szépen levonják.
2013. márc. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én múlt év szeptemberében elmentem az önkormányzatba,mert azt hallottam,hogy ott lehet tb támogatást kérni egy évre,addig fizetik!Már nem emlékszem,hogy milyen papírok kellettek,asszem munkaügyisek is!Úgye te a munkaügyi kp-ba regisztrálva vagy?
2013. márc. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom meddig érvényes egy regisztráció a munkanélküli központban, de már 1-2 éve nem hívtak be oda sem. Legutoljára be akartak íratni egy tanfolyamra, ami átverés volt. Lemondtam, és többet nem hívtak. Nem nagyon érdekelt, mert ugyanazokat a munkákat kínálták, amik az interneten is fenn vannak, de azoknak is kb csak az 1/3-át és oda is csak az ismerőseiket ajánlották be. Már jó ideje munkanélküli vagyok, olyan 7-8 éve. Sajnos. Lehet, hogy már megigényeltem anno azt az egy évet, mert most rémlik valami. De hát ez így is sok. Nem évül el a tartozás valamikor?:) Nincs más reményem.
2013. márc. 19. 07:24
 8/18 anonim ***** válasza:
valami nem stimmel- nem 1 hónapig állják a tb-T-HANEM ADDIG,amíg nem találsz munkát. Persze, az hogy a munkaügyiben "együttműködő vagy" azt hiszem kell.Tehát fejezd be a hőbörgést: menj a munkaügyi kp-ba kérj egy igazolást, hogy "együttműködő akarsz lenni- azzal a papirussszal az Önk-ra és ott add be.
2013. márc. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Na igen, de visszamenőleg nem állják, és akkor is csak egy évig állták. Ezért fizeti mindenki maga után a TB-t aki nem dolgozik, mert ez a törvény. Ha mindenkinek fizetné az állam, amíg nem talál munkát, legyen az akár 5 év, akkor senkinek nem kéne maga után fizetni, az pedig nekik nagyon nem érné meg.
2013. márc. 19. 08:47
 10/18 anonim válasza:
Szerintem kérdezd meg magadtól, hogy mi az amit szívesen csinálnál, és kezd el keresni! Mindenre van lehetőség
2013. márc. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!