Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradással kapcsolatban mi az...

Véradással kapcsolatban mi az arány azon emberek között, kik nem adhatnak vért, akik adhatnak, és akik adnak vért?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és már nem egyszer adtam vért és szeretnék megtudni pár statisztikai adatot, hogy mennyire volt ez hasznos cselekedet részemről.
2009. szept. 16. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos volt, de már hányszor adtál vért ilyen öregen? Annyi vér általában mindig van készleten, amennyi pont fedezi az igényeket, de nyáron szabadságok idején vagy ritkább vércsoport esetén kampányolni kell, elvétve előfordul, hogy 1-2 nappal el kell halasztani műtétet vérhiány miatt. Kizárni keveseket szoktak azok közül, aki már elmegy, nyilván azért, mert aki tudja magáról, hogy nem alkalmas, (nincs 50 kg, krónikus vagy akkut betegsége van) eleve el se megy. A vöröskereszt honlapjáról tájékozódj.
2009. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is köszi a hozzászólásodat. Eddig csak kétszer voltam, a tavaszi és a nyári szünetben, mentem volna többször is csak betegség után ajánlott legalább hónapot várni. A következőt még az őszi szünet előtt tervezem, mert a szünet kicsit zsúfolt lesz az előrehozott érettségi miatt.

A kérdéssel kapcsolatban: pontosabban arra lennék kíváncsi, hogy pl. 100 emberből hány ember ember adhat vért (18-65 éves, és egészséges), és ezek közül hány teszi meg.

2009. szept. 16. 21:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked: A mostanában zajlott retro véradáson 694 megjelentből 536-an adhattak vért (egy adat nem adat) és tavaly összesen 444 ezer véradó volt. www.ovsz.hu és www.veradas.hu

első

2009. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!