Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy az orrom, vastag az alsó...

Nagy az orrom, vastag az alsó ajkam és rés volt a két metszőfogam között. Zsidó vagyok?

Figyelt kérdés

apám szerint nem(baptista).anyám református.

És a fent leírtak alapján tuti hogy zsidó vagyok??



2013. márc. 19. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg a farkad!
2013. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
lány vagyok
2013. márc. 20. 17:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha anyád nem az, te sem.
2013. márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
viszont apámnak is nagy az orra. de neki más "zsidó hasonlatú" tulajdonsága nincsen. szóval ezt nem értem .!?
2013. márc. 20. 18:31
 5/13 anonim ***** válasza:

nos ez kib@szott gáz kérdés

1. nem, nem mindenki zsidó, aki hasonló tulajdonságokkal rendelkezik mint te (nagy orr stb.)

2. nem, nem minden zsidónak van nagy orra stb.

még csak annyi h ez aztán qrva nagy probléma és h hagyd a rohadt életbe a kib@szott előítéleteidet (külső alapján -_-)

2013. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Szeretnék visszakérdezni, csakhogy tisztább legyen a kép.

Mit takar a "zsidó hasonlatú" tulajdonság?

Milyen tulajdonságok ezek?

2013. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Aszongyák, zsidó az, akit "le"zsidóznak. :D


A zsidó vallási törvény szerint zsidó, akinek anyja zsidó.

Viszont attól, hogy anyukád református, még lehet zsidó származású. Biztosat úgy tudhatsz meg, ha végig anyai ágon megnézed annak a felmenõdnek a születési bizonyítványát, aki még 1947 elõtt született ( minél régebben anál jobb ). Addig ugyanis a születési anyakönyvi kivonatban benne volt a vallás is.

Ha teh+at talász végig anyai ágon ( tehát anyukád anyukájának az anyukájának ... ) olyat akinek a vallás rovatba az van írva, hogy izraelita ( régen ez volt a hivatalos megnevezés ), akkor ( ha aharod, ) zsidó vagy, ha nem, akkor nem.

Úgy értem, ha így volt olyan anyai ági felmenõd, aki zsidó volt, akkor a zsidó vallási közösség elfogad teljes jogú zsidónak.

De, ha anyukád már református, akkor ez részedrõl "visszatérés" lenne, ami természetesen nem kötelezõ.


Ha viszont gyakran mondják rád, hogy zsidó, akkor érdemes utánanézni, mert, ha nem, nyugodtan mondhatod, hogy nem, ha igen, akkor érdemes legalább egy ideig zsidó közösségbee járni, hogy tudd, mit is jelent VALÓJÁBAN, az, hogy zsidó.


( Egyáltalán nem olyasmit, amit a jobbik mond, vagy a kuruc ír. :) )

2013. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem,nem ezekről van szó.

épp az hogy anyámék ágán nem lehet zsidó,ők állítják hogy mindig is reformátusok voltak. nagyim anyja sem volt zsidó. és miért pont az anyát nézik? és mi van ha apámban van? vagy az nem fontos?

pl.:

Típustól függetlenül többek között a következő jellemzők utalhatnak az illető zsidó voltára:

-Húsos orr, kampós orr, karvalyorr (az orrcimpák alsó széle felfelé ívelt és a felső határvonaluk is kirajzolódhat).

-A fülek átlagostól eltérő formája és extremitásai (elálló, szokatlanul nagy vagy kis kerek, rojtos szélű, konkáv hátsó vonalú fül, nagyméretű lecsüngő ill. lenőtt fülcimpa).

-Csapott homlok

-Táskás, ráncos, esetleg sötét keretes szem

-Vastagabb alsó ajak (ezt gyakran bajuszt növesztve rejtik el, különösen politikusok)

-Rés a két metszőfog között

-Vörös haj

-Férfiaknál erősebb csípő és ringó vagy kacsaszerű járás

-Gesztikulálás

-Orrhang, hadarás, raccsolás

és ezekből 3-at leírtam ami stimmel.

és szerintem ez eléggé feltűnt mivel mindig is úgy neveltek hogy egy rokonom sem volt zsidó! anyám meg azt mondja hogy anyai ágon tuti nem vagyok az,max ráfogja apámra hogy biztos onnan van valami..! de apám is tagadja..

2013. márc. 20. 22:08
 9/13 A kérdező kommentje:
*és nem mondja senki,csak pont szó volt róla suliban hogy milyen a zsidó orr és nekem is olyan van :s
2013. márc. 20. 22:09
 10/13 anonim ***** válasza:

egy kis egyszerű matematika tényleg csak hasra ütésszerű számokkal, csak hogy bemutassam a dolgot.


A magyar lakosságon belül nem lehet pontosan tudni, de kb. 1-2% a zsidók aránya, szóval ha nagyon ráhagyunk (zsidó származásúak, akik nem is tudnak róla, stb.), akkor számoljunk 5%kal. Ha most azt mondjuk, hogy a nagy orr, a vastag alsó ajak és a rés a két metszőfog között olyan vonások, amik így együtt zsidók körében akár 10-szer gyakoribbak, mint a nem zsidók körében (ami személyes tapasztalat szerint szintén azért elég durva túlzásnak tűnik, de most direkt számoljunk ilyen eltúlzott számokkal), még akkor is az van, hogy azoknak az embereknek, akikre igaz mind ez a három vonás, azoknak a közel 2/3ának köze nincs a zsidósághoz.


Tehát ha csak annyit tudunk, hogy rád teljesül a fenti három arcvonás, még akkor is ott tartunk, hogy sokkal nagyobb valószínűséggel nincs semmi közöd a zsidósághoz, mint hogy van.

2013. márc. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!