Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány liter vizet szabad inni,...

Hány liter vizet szabad inni, hogy ne haljunk meg?

Figyelt kérdés

Picit hülye a megfogalmazás, de köztudott, hogy a túl sok víz bevitele halálos is lehet. Ez pontosan mennyi? Ez csak arra vonatkozik, hogy ha egyszerre iszunk annyit?

Egyszer lehúztam 2 liter vizet, kb. 3 perc alatt, de rögtön ki is hánytam, akkor hogy értik ezt a 6-7 liter vizes dolgot? Hogy nem ürült a szervezet kb. 4 liter után (aki nem tudja miről beszélek, olvasson utána!)



2013. márc. 25. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Egyszerre 8 dl a maximum, amelytől persze vannak eltérések, egy gyereknek nyilván ennél kevesebb a felső határ. Ha 8 dl-nél többet iszol meg egyszerre, toxikózisos tüneteid lesznek, tipikusan kihányod. Hogy mi számít egyszerrének, arra sajnos nem emlékeszem, talán fél óra alatt nem szabad ennél többet inni.

Olyat limit tudtommal nincs, hogy ha a nap folyamán egyenletesen elosztod, akkor mennyit szabad inni.

2013. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
56%
Én egyszer megittam 6 litert pár óra alatt, mert felfáztam. És nem hánytam ki, pedig majdnem egyszerre ittam.
2013. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én 2 literig eljutottam, és tényleg kijött minden, de olyasmiről hallottam, hogy bizonyos mennyiség után már halálos. :O
2013. márc. 26. 00:07
 4/8 anonim válasza:
58%
Tényleg, 6 liter víz után ( ha egyszerre iszik valaki, nem tudom hány perc alatt) túl felhígul a vér és elájulsz vagy meghalsz, ez csak nagyon különleges esetekben lehetséges, egy normális ember 2 liter után kihánnya, én volt, hogy megittam egyszerre ( egyhuzamba) 1,5 liter vizet, utána el kezdtem szédülni egy kicsit és hányingerem is lett.
2015. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Amiről te beszélsz az a gyors vízmérgezés. Ez nem ilyen egyszrűen definiálható mint gondolod .


Sok paraméter számít . Testtömeg , mennyi só van jelenleg a véredben ,mikor és mennyit és mit ettél utoljára, mekkora a gyomrod , kihányod e a vizet vagy letudod nyelni korlátlanul , mennyire sós a víz .


Akik gyors vízmérgezésben meghaltak , nem 8 hanem tizen liter felett ittak meg és előtte kipörgették magukat ,bevoltak drogozva.


Egy nyugodt normálisan étkező egészséges ember nem tud meginni annyi vizet hogy ne hánnya ki. Azt is hülyeségnek tartom hogy 8dl től rosszul legyél ,maximum akkor ha már amúgy is alultáplált állapotban voltál és ez az ionegyensúly kezd felborulni.



Mi az hogy ürült a szervezet 4liter után ? Az hogy a víz a segglyukadon távozik e vagy a véredbe és a vesédbe kerül tehát egyáltalán kaphatsz e vízmérgezést egyedül a víz keménységén múlik. A desztillált víz a leg lágyabb ez jut legyorsabban a véredbe ellenben minél sósabb egy víz annál nehezebben szívódik fel a beledben így ha ps sósvízből innál meg 4l t az lehet át is menne rajtad és befosnál .


Vannak keleti tisztító kúrák ahol a beöntést olyan tökélyre fejlesztették hogy nem is alul hanem felül öntik be bögreszámra a sós vizet ami így pár forduló után literszámra folyik át a beleken és kivisz mindent . Ettől nem is lehet vízmérgezést kapni mivel nem szívódik fel .


Ugyan ezt desztillált vízzel nem játszanám el mert belehalnák.

2015. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van, annyival kiegészíteném tuti annak több víz kell, akinek sűrűbb a vére. És 8dl-től valóban nem lehet még csak hányingere se az embernek.
2020. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én meg tudok inni fél liter vizet és semmi bajom tőle ez baj?
2021. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"A veséink nagyjából 20-28 liter (!) vizet tud eltávolítani naponta, de óránként maximum 0.8-1.0 litertől tud megszabadulni. A hyponatraemia elkerülése érdekében nem szabadna 0.8-1.0 liter víznél több vizet óránként átlagosan elfogyasztani.


Sok bejelentett esetben a vízmérgezés annak eredménye volt, hogy sok vizet fogyasztottak rövid időn belül. Az egyik ilyen esetben például egy katonánál azután jelentkeztek a tünetek, hogy 1.8 liter (vagy több) vizet fogyasztott el óránként. Egy másik esetben a hyponamaetria 10-20 liter víz pár óra alatti elfogyasztása után fejlődött ki. Vízmérgezés és meghosszabbított hyponatraemia alakult annál az egészséges 22 éves fogolynál is, aki 6 liter vizet ivott meg 3 óra alatt. Végül pedig egy 9 éves kislánynál is jelentkeztek a tünetek, miután összesen 3.6 liter vizet ivott meg 1,5 óra alatt.


Összegzés: A veséink képes akár 28 liter folyadékot átszűrni naponta. Azonban nem képesek több mint 1 liter átszűrni egy óra alatt, ezért ennél több víz fogyasztása nem javasolt."


[link]

2022. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!