Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi tejet lehet inni...

Mennyi tejet lehet inni naponta max? Egy liter/nap az sok?

Figyelt kérdés
2,5 %osból soknak számít a napi 1 liter?
2010. szept. 11. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem sok az, én is volt hogy megittam pár hónapon keresztül minden nap 1-2 litert, semmi bajod se lesz csak pattanásos lehetsz töle :D
2010. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
58%

Mégis mihez lenne sok?

Nem toxikus, tehát ihatod bátran, de pl. fogyókúrához már sok. Számomra is sok, mert ennyitől mindenféle légzőszervi bajom lenne, de nem mindenki érzékeny rá.

2010. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
nem sok, hacsak nem vagy laktóz érzékeny!
2010. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha genetikailag nem vagy képes hízásra akkor bármennyit. Én napi 2-t szoktam.
2010. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morals válasza:

egy testépítő srác szemszögéből:


a tej klasszikus táplálékforrás.

kiegyensúlyozott táplálék tartalma van, de igazából kevés dologra hazsnálható.


-a fehérje tartalma jó, 80%-ban caseint tartalmaz, amely egy lassan felszívódó fehérje, s 20%-ban tejsavófehérjét, amely viszont az egyik leggyorsabban felszívódó fehérjeforrás (a protein-porok zöme ennek leszűréséből készül, igaz sajtból)


- tartalmaz továbbá zsírt is, attól függ persze, hogy 2,8%-ast vagy 1,5%-öset fogyasztol, ez tovább lassítja a felszívódást


-a szénhidrát-tartalma alacsony, tejcukrot (laktózt) tartalmaz, ami szintén lassú felszívódású


-ehhez jön még minimális vitamin, elsősorban B-vitaminok


a tej tehát egy viszonylag olcsó, tápláló ital, de fogyózásnál figyelni kell a a fentebb említett rejtett kalóráikra. Este, lefekvés előtt ajánlom a legjobban, 0,5l mennyiségben.

2010. szept. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
igen,sok!!!!
2010. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kalóriatartalmát. Ha nem zavar, akkor egészségedre. (Szóval hízlal. De a 1,5%-os is.)
2010. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!