Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen étrend kiegészítőt...

Andy8719 kérdése:

Milyen étrend kiegészítőt adhatunk egy kemo alatt álló betegnek, h ne fogyjon túl sokat?

Figyelt kérdés
Édesapám szájrákos volt,viszont most a daganat áttétet képzett neki az állcsontba.Utolsó lehetősége a kemoterápia.A baj csak annyi h édesapám így is csak 50 kg. Mint tudjuk,a kemótól pedig rohamos fogyás alakul ki.Kérdésem az lenne,h mit itassunk,illetve etessünk vele,h ne fogyjon le és haljon bele a kemóba,illetve h az immunrendszere ne gyengüljön le teljesen?

2013. márc. 27. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is kemoterápiát kapok, persze más jellegű betegségre, de én nem fogytam semmit. Szerintem kérdezzétek meg a kezelő onkológust, hogy mit ehet és mit nem. Nekem nem tanácsoltak c-vitamint, b-vitamint....Sőt inkább ne szedjek semmi táplálékkiegészítőt.
2013. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A daganatok -kialakulásukból fakadóan- nagyon különbözőek, gyakorlatilag nincs két egyforma daganat.

Nem tudhatjuk, milyen kemoterápiás szert kap édesapád és milyen mennyiségben és ha tudnánk, akkor is kockázatos - sőt, felelőtlen - lenne háttér információk, leletek nélkül bármit is mondani.


Szerintem keressétek fel az őt kezelő onkológust és neki mondjátok el a félelmeteket, ő ismeri édesapád betegségét és tudja a pontos kezelését is - így sokkal jobb rálátása van, mint nekünk.

2013. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igazából most kezdi majd a kemót.ma lesz egy konzílium.Holnap kell őt vissza vinnünk és talán majd többet meg fogunk tudni.
2013. márc. 27. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez így van. Holnap mindent elmondanak,amit tudnotok kell. Sőt,ha szükség lesz valamilyen táplálékkiegészítőre,fel is fogják írni.
2013. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát remélem igen és nem csak azért küldik kemóra,h könnyebb halála legyen....
2013. márc. 27. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem azért.Mindent meg kell próbálni,ami hatásos lehet!
2013. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!
2013. márc. 27. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!