Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi van velem?...

Szerintetek mi van velem? Bovebben lent. Minden valaszert zold kez!

Figyelt kérdés
Van valakinek otlete, hogy mi lehet velem? Par eve kezdodott, es idoszakonkent jon elo, nem allandoan. Faradtsag, kialvatlansag erzes (meg akkor is, ha eleget aludtam), nulla koncentracio, levertseg, fejfajas, erotlenseg. Sokszor van olyan erzesem, hogy el fogok ajulni, hirtelen, minden ok nelkul, vagy csak megszedulok, aztan utana semmi bajom... Ma pl. ulo munkam volt, iras kozben lecsukodott a szemem, de nem aludtam el, mert kozben is folytattam az irast, (tudom, hogy ez igy eleg hulyen hangzik, de nem nagyon tudom jobban leirni, mi volt) aztan ez parszor megismetlodott, mivel nem javult, felalltam, vizet ittam, ettol atmenetileg jobb lett. (egyebkent is rendszeresen es sokat iszom.) Tompanak erzem magam, nem tudom, mi van. Egyetlen dolog, amirol tudok, hogy Mr Raynaud 'joban van' a vegtagjaimmal, a kezeim kb fel perc szabadlevego utan csontig atfagynak, de ezzel voltam orvosnal, vervetelen is, es semmit nem talaltak.. Egyebkent egeszseges vagyok, egeszsegen taplalkozom, sportolok is, tobb felet. Valakinek valami otlete van esetleg? Minen normalis segitseget nagyon szepen koszonok! 27/N

2013. márc. 27. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van (volt) hasonló, amikor nem ittam eleget. Lehet te megiszol napi 2 litert, de nem viszel be elég sót például és "átfolyik" szinte rajtad a folyadék. Akkor kevés a só, ha ivás után 1 órán belül el kell menned vizelni. És ez rendszeres.
2013. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vércukor mérésen mikor voltál utoljára? Csináltatnék a helyedben egy éhgyomrit a biztonság kedvéért, ha neg akkor lehet tovább tanakodni. Azt írd le, hogy milyen összefüggést fedezel fel a táplálkozásod mennyisége, minősége, rendszeressége, és a gyengeségek között.
2013. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, mindkettoben lehet igazsag, mivel gyakorlatilag allandoan es rengeteget iszom, megis mindig tudok meg inni, nincs az az erzesem, hogy nem vagyok szomjas. A vercukor dolog volt az, amire en is gyanakodtam, de nem akartam leirni, vartam masok velemenyet. Ha eszem, attol jobb lesz, elsosorban ha szenhidratot eszem (attol azonnal, de aztan ez nem is tart ki tul sokaig). Altalaban reggelire eszem szenhidratot (lassan felszivodot), nap kozben nasikent gyumolcsot (1-2 alma, korte, banan vagy narancs/nap) es a foetkezes foleg feherje, de nem kizarolag. Mennyisegre eleget eszem, nem szoktam ehezni. Nagyon koszonom a segitseget, el fogok menni egy vervetelre.
2013. ápr. 1. 10:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindenki a vércukrot okolja mindenért... Pedig valójában nem igényel kezelést csak megfigyelést amíg meg nem haladja az állandó 10-es értéket. Mielőtt megkiabálna mindenki ezt a kezelőorvosom mondta, aki az országos onkológiai egyesület elnöke és onkológiai gyógyszerészeti társaság elnöke. Azt hiszem van némi rálátása a dolgokra. Én hiszek neki.


Nézd meg ezt a két részt légyszi, lehet kóklerenek tartod, de attól függetlenül így működik a szervezeted...


1: [link]

2: [link]


És nem, nem ő az orvosom...

2013. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Meg ma megnezem, koszonom!
2013. ápr. 1. 11:58
 6/12 anonim ***** válasza:
#3-nak, igen ez így van, addig a szintig diétával is meg lehet fogni. Nem a kezelésről beszéltünk, hanem arról hogy egyáltalán mi lehet az oka a rosszulléteknek. És igazad van, vagy igaza van a doktornőnek/úrnak abban amit írtál, ez nem titok vagy szándékos félrevezetés, és ezt el is mondja az orvosa a cukorbetegnek. Viszont ismerni kell az állapotot, mert csak akkor lehet odafigyelni valamire, ha ismerjük hogy fenn áll. A túl sok só alapvetően magas vérnyomás betegségek egyik első számú okozója. Mo-n az emberek a napi érték ötszörösét viszik be. A kérdező problémái a kevés információ alapján úgy tűnik hogy az evéssel kapcsoltak, abból amit válaszolt, szerintem egyszerűen túlzásba viszi a diétát, és időnként annyira alacsony a vércukra, hogy lekapcsol a rendszer. Egy régi mondást kéne mindenkinek figyelembe venni: a zsír a szénhidrát tüzében ég el. Csak a koplalás még soha nem vezetett semmire, a dekoncentráltságon kívül. Heti 3-4 alkalommal 1-1.5 óra keményebb edzés mellett kis túlzással szabadon lehet bűnözni az étkezéssel, de nálunk még az a trend egyelőre, hogy az ember inkább éhen hal minthogy kiemelje a fenekét a fotelből, és el kezdjen mozogni. Mindenki csodálkozik, hogy egyrészt nem jön amit a fittness guruk ígérnek, másrészt ájuldozik egész nap.
2013. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolso Valaszolo! Koszonom a Te valaszodat is! Nem kifejezetten dietazom, de probalok egeszsegesen enni, ami alatt azt ertem, hogy zoldseg, gyumolcs, husok, sajt, tojas, muzli/zabkasa, es nem eszem kenyeret, tesztat, sutiket, csokikat, gyorskajakat... Nme vagyok csont es bor, 172/63, szerintem ez eleg atlagos. A sport megvan, heti 2x 1 ora lovaglas, heti kb 3x45 perc futas szabad levegon es neha biciklizes, de az annyira nem rendszeres, ido hianyaban sajnos. Amikor elkezdodott nalam ez az egesz dolog (allando faradtsag) akkor mar 4 eve vega voltam - akkor eszbekaptam, azota eszem hust. Ettol hosszu idore megoldodott a problema, most viszont ujra itt van, par honapja, csak most mar nem talalom az okot. A munkam eleg megterhelo, foleg agyilag, de gyakran kicsit fizikailag is, de mar 3 eve csinalom, es eddig ez nem jelentett problemat. (Dolgoztam lovaszkent is, az sokkal megterhelobb volt fizikailag, de ott egyaltalan nem jott elo ez az egesz.)

Meg egyszer nagyon koszonom a hozzaszolasaitokat, es hogy segiteni probaltok! :)

2013. ápr. 2. 09:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Értem, akkor az utóbbi válaszod alapján nem az lehet a gond amit írtam. Megfigyeltem, hogy akik a táplálkozásukat olyan kifejezésekkel írják le, hogy szénhidrátot, fehérjét fogyasztok stb, és ezt szigorúan beosztva le tudják írni, azok nagyon figyelik a táplálkozásukat, intenzíven diétáznak, és gyakran túlzásba viszik. Ez alapján következtettem, de szerencsére akkor tévedtem.

A Raynaud jelenséget házi orvos állapított meg? Ha igen, akkor azon kívül voltál reumatológus szakorvosi vizsgálaton vizsgálaton? Csak azért, hátha van még valami a háttérben? Az alapján hogy eleget mozogsz, arra lehet következtetni hogy olyan nincs problémád, ami a mozgásodat zavarná. Ettől függetlenül, nem vettél észre ízületi problémát az utóbbi pár évben? Elviselhető és nem zavaró mértékű, de észrevehető jelenség is számíthat, egy ropogó csukló, ujj is stb.

" Ma pl. ulo munkam volt, iras kozben lecsukodott a szemem, de nem aludtam el, mert kozben is folytattam az irast, (tudom, hogy ez igy eleg hulyen hangzik, de nem nagyon tudom jobban leirni, mi volt) aztan ez parszor megismetlodott, mivel nem javult, felalltam, vizet ittam, ettol atmenetileg jobb lett." ezt egy picit bővebben kifejtenéd? Lecsukódott a szemed, de folytattad az írásra vagyok kíváncsi. Tudatában voltál akkor a helyzetnek, és megijedtél tőle, vagy fel se fogtad, és a kezed csak járt tovább, vagy hogy volt?

2013. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ket eve mentem el vele orvoshoz, o mondta hogy Raynaud, vett vert is, de minden negativ volt (bar oszinten szolva fogalmam sincs, hogy akkor pontosan miket neztek.), es azt javasolta, hogy taplalkozzak egeszsegesen es sportoljak sokat, illetve azt is mondta, hogy elmulni ezektol sem fog, csak nem romlik (azota romlott, ezek ellenere is.) Reumatologusnal nem voltam (igazsag szerint soha nem tulajdonitottam akkora jelentoseget a Raynaud jelensegnek - zavaro, de ennyi - gondolod, hogy jobban oda kene ra figyelni? A mozgasommal nincs problemam, izuleti problemakat sem vettem eszre.

Nehez leirni, hogy volt ez az iras kozben elalvas, irtam, es kozben folyamatosan azt ereztem, hogy le fog csukodni a szemem, de persze kenyszeresen nyitva tartottam, es megis lecsukodott, de ez szerintem egy masodpercnel nem tartott tovabb, es nem rendes elalvas volt. Elotte nem almossagot ereztem hanem azt a tompasagot meg dekoncentraltsagot, es tudtam, hogy ez fog tortenni (mar volt ilyen maskor is), es abban az egy masodpercben is, mikor tortent, tudataban voltam, hogy mi tortenik. Ne haragudj, de keptelen vagyok ennel jobban megfogalmazni. Ult mellettem valaki, o is irt, semmit nem vett eszre az egeszbol. (Mint ahogy eddig senki.)

Szerdan megyek vervetelre, de mar latom elore, hogy minden negativ - ami persze jo jel, csak akkor vajon merre keresgeljek tovabb?

2013. ápr. 6. 23:23
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

A következőt muszáj megkérdeznem, és előre is elnézést ha megsértelek vele, mármint hogy azt fogod gondolni hogy hülyének nézlek, nem ez a cél, csak ki kell zárni a legalapvetőbbet. Tehát nem lehet hogy csak simán elaludtál, mert így ahogy másodszor leírtad, ez kb mindennap előfordul velem amikor délután/este hazaérek, és neki állok tanulni, tehát hogy küzdesz a zsibbasztó álmosság ellen, mert muszáj tenni a dolgod, de egyszerűen a monotónia, az unalom, a fáradtság és pl a kelleténél jóval melegebb szoba, helyiség együttesen legyűri az embert.

A másik fontos, hogy tudom könnyű mondani, de ne alakíts ki magadban betegségtudatot, mert valószínű hogy nincs semmi bajod, csak a napi gyűrődést az utóbbi időben kevésbé bírod, mint kb mindenki az országban, de attól még nem vagy beteg.

A Raynaud azért képben van, (ezt csak tájékoztatásul írom, és kicsit sem azért hogy azt sugalljam hogy neked is ez lehet, vagy ezen kezdj aggódni, és agyalni, bár valószínű úgyis rég utánanéztél) különféle autoimmun betegségek részjelensége vagy előfutára lehet, de ez egyáltalán nem kötelező jelenség. Az esetek nagy részében önálló marad, és ilyen önálló formában fiatal és középkorú nők között elég gyakori.

A saját megnyugtatásod céljából én beutaltatnám magam reumatológiára egy általános kivizsgálásra, és a vérkép reumatológiai szempontú vizsgálatára, de fontos hogy előbb kérdezd meg a háziorvosod, hogy mi a véleménye erről, és kérdezd meg azt is, hogy az a vérképvizsgálat, ami negatív lett, abban konkrétan miket néztek meg. Mert lehet hogy ő külön kérte a reumafaktorok vizsgálatát, ha ez megtörtént és negatív lett, akkor reumára sem biztos, hogy kell menni. És mondd el azt is, hogy számodra úgy tűnik hogy sokat iszol, és a biztonság kedvéért nem ajánlott-e csinálni egy éhgyomri glükóz tolerancia tesztet.

A lényeg, hogy a gondolkodásunkat előbb-utóbb követi a testünk is, így próbálj objektív maradni, és ha minden eredmény negatív, akkor örülj, hogy nincs bajod, és ne kutass tovább.

2013. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!