Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyugtassatok meg, ez nem...

Nyugtassatok meg, ez nem vakbélgyulladás, ugye?

Figyelt kérdés

Két hete beteg vagyok, először csak a torkom fájt, másnap jött a nátha és a nagyon erős köhögés. Volt, hogy egy nap alatt elhasználtam egy 100-as csomagú zsepit, annyit fújtam az orrom és kb. fél percenként kapott el a köhögőroham. Sajnos nálam mindkét tevékenység nagyon "erőteljes", feszül ilyenkor a hasfalam rendesen. Kb. 5 napja kezdtem el érezni, hogy az egész hasam és a gyomrom vonala fáj, olyan érzés volt, mint amikor éhes az ember. Először azt is hittem, hogy éhes vagyok, és azért fáj, úgyhogy ettem, de nem múlt el. Szüleim azt mondták valószínű, hogy a sok köhögés és orrfújás miatt van.

Kb. 2 napja viszont ez a fájdalmat már csak a bal oldalamon érzem, de egyáltalán nem hasonlít az éhségérzethez. Fáj ha ülök, ha állok, ha fekszek, de ülő helyzetben a legrosszabb. Feküdni egyik oldalamon sem bírok, háton fekvéskor nagyon fáj, hason fekvéskor viszont viszonylag jó. Az alsó borda alatt érzem és nem tompa a fájdalom, hanem inkább éles, és sokszor beleszúr, főleg olyankor, amikor mélyebben veszem a levegőt. Ilyenkor a fájdalom feljön egészen a szívemig.

Egyébként étvágyam van, a hányinger egy nap csak egyszer tör rám pár mp-re és nincs lázam sem. A betegség alatt 3-szor volt 37.1°-os hőemelkedésem, feljebb soha nem ment.

Ha megnyomkodom a bal bordám alatt, akkor is fáj, a jobb oldalamon nem érzek semmit.



2013. márc. 28. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Amíg ezt a kérdést leírtad egyszerű embereknek,akik között nagy valószínűséggel nincs orvos,simán bejelentkezhettél volna egy dokihoz,aki megvizsgál,és elmondja,mi a helyzet.

Miért itt vártok segítséget,mikor ti is tudjátok,hogy nem itt kell kérdezősködni ilyen ügyben?

Jobbulást.

2013. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vakbél félülő helyzetben fáj a legkevésbé, akkor a leglazább. Láznak és hányásnak kell hozzá párosulni és ettől sokkal jobban fáj, gyakori az ájulás is.. Nem a bordaív alatt fáj, vannank jellegezet pontjai, mint a McBourney-pont , Lancz-pont. Gyakran láz kiséri és étvágytalanság.
2013. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A klasszikus vakbélgyulladás a jobb oldalon a köldök magasságában fáj először, nem bal oldalon a bordák alatt. Valószínűleg egyszerű gyomor-,bélnyálkahártya gyulladás,de bal oldalon található pl. a hasnyálmirigy.Bár annak gyulladásához komolyabb tünetek társulnak.De az ördög nem alszik! Menj el orvoshoz!
2013. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kemény hasfal is társul hozzá, ez is jellegzetes tünete, de egy doki megtapintja, és megmondja azonnal, hogy vakbél e, vagy a sok köhögéstől becsípődött egy idegszál.
2013. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a köhögéstől van, nekem is volt már ilyen.
2013. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!