Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy a gerincvel...

Jól gondolom, hogy a gerincvelői érzéstelenítés ki****ott fájdalmas?

Figyelt kérdés

Valszeg egy ilyenben lesz részem egy kisebb beavatkozás során... mindenhol írnak gerincvelői érzéstelenítésről, de azt sehol nem írják, hogy ez mennyire fájdalmas beavatkozás. Márpedig ez eléggé annak tűnik: "A bőr alapos fertőtlenítése után a megfelelő helyen speciális, hosszú, vékony tűvel áthatolnak a hát bőrén, az ágyéki csigolyák ívei közötti résen továbbhaladva áthatolnak a csigolyaíveket összetartó ínszalagon (ligamentum flavum), majd a gerincvelőt borító kemény agyhártyán (dura mater)."


Vagy rosszul gondolom?


2013. ápr. 4. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Előtte általában beadnak egy érzéstelenítőt, és csak utána szúrnak mélyebben. Szóval nem kell aggódnod :)
2013. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van, érzéstelenítés után szúrják, úgyhogy annyira ki****ottul nem fájdalmas :)
2013. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugtattatok:D

De ilyenkor amúgy lebénul az egész altest? Vagy mi bénul le pontosan? Egyébként nekem azon a területen már volt lumbágóm, és egy bizonyos ponton azóta is fáj a csípőm... erre lehet valamilyen hatással az eljárás?


Még egy hülye kérdés: varicokele-műtétnél kell katéter?

2013. ápr. 4. 23:05
 4/6 anonim válasza:

Én 2010 áprilisában estem át egy vesekő műtéten, és ott alkalmaztak spinális érzéstelenítést. Nekem maga a szúrás semmivel sem volt kellemetlenebb, mint pl. egy védőoltás. Beadás után rövid időn belül előbb melegséget, majd zsibbadást éreztem, és végül teljesen érzéketlenné váltam deréktól lefelé; a lábaimat sem éreztem. A műtét közben semmilyen fájdalmat nem éreztem. Furcsa volt a műtét után, mikor emeltek át másik ágyra, hogy láttam a lábam, hogy lóg lefelé, de abszolút nem éreztem, mintha nem is az enyém lett volna, de néhány órán belül elmúlt az érzéstelenítő hatása. Nekem sajnos az érzéstelenítő mellékhatásaként iszonyú, görcsös fejfájás jelentkezett, ha felültem, vagy felálltam; fekve viszont egyáltalán nem fájt, de a fejfájás is elmúlt néhány napon belül (sok-sok folyadékot fogyasztottam; azt mondták a kórházban, hogy így hamarabb elmúlik a fejfájás).

Szóval csak amiatt, hogy maga az érzéstelenítő beadása fájni fog, szerintem ne aggódj! Bár már lehet, hogy túl is vagy a beavatkozáson, mire ezt a választ leírom. Kíváncsi vagyok, te hogyan élted meg.

2013. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Jaja, és említetted, hogy milyen műtéted lesz/volt. Ahhoz nem tudom, hogy szükség van-e katéterre; nekem tettek be katétert, amin keresztül a vizelet távozott (bár teljesen érzéketlen voltam deréktól lefelé, így vizelési ingerem sem volt, na meg amíg lábam érzéketlensége nem múlt el, nem is tudtam volna WC-re elmenni) és csak a műtétet követő nap reggelén vették ki, addig nem volt szabad még felülni sem, csak feküdni.
2013. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok a műtéten. Nem volt gerincvelői érzéstelenítés, csak helyi :) És egyáltalán nem fájt.
2013. júl. 31. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!