Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néhány hónapja bármit eszek,...

Néhány hónapja bármit eszek, iszok, vagy éppen nem is eszem semmit mégis kellemetlen szagú, büdös gázok távoznak belőlem. Tudom h mindenkivel előfordul, de ez már nem normális az esetemben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Már nem fogyasztok semmi tejterméket, nem eszem olyan ételeket amik okozhatnák, de mégis előfordul, még ha nem eszem semmit akkor. Próbáltam már néhány gyógyszert de ezek csak ideig óráig hatottak, nem szedhetek állandóan gyógyszert. Egyébként néhány hónapja jelentkezett ez a problémám előtte nem volt ilyen gondom soha. Valaki tud erre valamit javasolni nekem? Már nem tudom mit tegyek.

2013. ápr. 8. 09:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
TaplalkozasHarcmuves, miért ajánlod inkább a yoghurtot?
2013. ápr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha rendberakod a gyomrod, akkor igen, maradandóan helyreáll a helyzet. Az hogy hogyantudod helyrerakni a gyomrodat, attól függ mi okozza, mi a bajod. Ha pl candidiázis is szerepet játszik, akkor 1 hajszálnyival öszetettebb pl a kép.
2013. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
nem hiszem h az lehet a gond mert egyéb tünetem nincs ami erre utalna..
2013. ápr. 8. 17:05
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem nem, nem ajánlom, csak ha azt az elméletet követjük, hogy majd a tejtermékektől lesz nekünk egészséges bélflóránk, akkor a tejsavbaktériumokkal erjesztett tejről beszélünk. A kefir élesztőgombákkal készül.


Én nem állítom, hogy ezek az elméletek valósak.

2013. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

From wikipedia:


"A kefir a Kaukázus északi részéről származó joghurtféleség, amely nem csupán tejsavbaktériumokat tartalmaz, hanem élesztőgombákat is."


"Az élőflórás kefir elősegíti az emésztést. A bél baktériumflórája a betegségek, gyógyszerek hatására megfogyatkozhat, a savanyú tejtermékekben lévő baktériumok azonban segítik a belek baktériumflórájának regenerálódását. A kefir több baktériumfajt tartalmaz, mint a joghurt vagy az aludttej."

2013. ápr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Yeasts naturally produce alcohol, which our body cannot use as a nutrient.

But in the presence of sufficient oxygen, alcohol feeds aerobic, oxygenated yeasts,

turning them into vinegar. The final products of fermentation produced out of the

body are usually very nutritious. Natural raw vinegar is very high in minerals in a

form the body can easily use and also is very high in probiotics."


Ezek alapján inkább a kefírt részesítem előnyben.

2013. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az én sejtésem szerint nem a gyomroddal van a baj, ahogyan itt többen írták, hanem a belekkel. Valami ott termeli a gázokat, és nem feltétlenül azért, mert hiányos a bélflóra. Az is lehet, hogy emésztetlen táplálék maradt a bélrendszerben. Én simán rostkapszulát javasolnék (van napi szinten székleted?..) mert az folyadék hatására megdagad a belekben, és magával viszi a lerakódást ha talál. De inni kell rá vizet rendesen. Ha meg tudod enni a lenmagpelyhet mondjuk yoghurtban vagy valamiben az is jó, de jó az utifű maghéj is, vagy csinálnak ezekből már kapszulákat is. Reklám-nem reklám nekem a Digestaid nevű jött be, én nem szeretek porokkal macerálni. Csinál rendes székletet, egyáltalán székelési ingert, és nem lehet hozzászokni, nem is hashajtó. Az Espumisan és hasonlók megszüntetik ugyan a gázokat, de a kialakulása ellen nem tesznek semmit.
2014. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!