Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tyúkszem eltávolítására mik a...

Tyúkszem eltávolítására mik a ajvasolt módszerek?

Figyelt kérdés

kb 3 hónapja jelent meg a lábujjim alatt.Először 2 hétig raktunk rá tapaszt de semmit nem segített.Apu azt mondta kiszedi ollóval nem engedtem(mivel nem hinném hogy ért hozzá),azóta sajnos nem lett vele foglalkozva és már eltűnt a közepe teljesen kemény,még mindig fáj ,de azért elviselhető.

Próbálkoztam már hogy föláztatom egy órán keresztül áztattam de semmit nem puhult:SS

Anyu azt mondta el kell menni bőrgyógyászatra és kivágják:'(

Én nagyon félek ez biztos jó ötlet????

Abban sem vagyok biztos hogy tyúkszem mivel nincs közepe.

Ha teszek föl képet valaki meg tudja mondani??



2013. ápr. 9. 16:02
1 2
 1/16 Ágh Ferenc válasza:
Maradjunk a bőrgyógyászatnál, ha beavatkozásra kerül a sor, akkor is igyekeznek fájdalommentesen csinálni! Jobb ha ők döntik el mi legyen, nehogy valami komolyabb baj legyen a kisérletekből!
2013. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha valóban tyúkszem, egy jó pedikűrös tud rajta segíteni.A tyúkszem nem igazán a bőrgyógyászok dolga.De azért,h ne újuljon ki célszerű lenne kényelmes cipőt hordani és esetleg elmenni ortopédiára,mert valami nyomja a lábad és azért van.

Ha szemölcs már más a helyzet. Az valóban bőrgyógyászati gond. Ha tudsz tegyél fel képet.

2013. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%

Ne hallgass a másodikra!

Nekem is így volt, h nem foglalkoztam vele, mert majd "leesik"

Elmentem sebészetre, ő maga mondta, h na akkor egy szuri, mert másképp be fogok szarni.

Úgy kellett a végén összevarni, nem fájt egyébként!

2013. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
utolsó: megkérdezhetem hogy te mennyi ideig vártál pontosan?
2013. ápr. 9. 16:31
 5/16 anonim ***** válasza:
5 hónap
2013. ápr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De a pedikűrös nem pénzbe kerül?abba anyu biztos nem megy bele

Az jó ha esetleg rávezsem magam hogy mennyünk el bőrgyógyaszatra,mert aszthiszem hogy a heim pálban van(de nem biztos csak gondolom)

2013. ápr. 9. 16:35
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi,hát akkor most már tényleg elkéne mennem:(
2013. ápr. 9. 16:35
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is a lábamon volt, kettő is. Én egy nagyon profi magándokihoz mentem el, már évek óta jár hozzá a család minden tagja különféle betegségekkel. Azt mondta, hogy a kivágás egy nagy marhaság, mert a vér által terjed el a legjobban. Nekem lefagyasztotta. Semmi érzéstelenítés, mégsem éreztem semmit. Fagyasztás után a helyén végülis egy jégdarab marad, ami szépen lassan kiolvad. Az kicsit kellemetlen, 2 napig otthon kellett maradnom. Nem vészes, de ezerszer jobban megéri. Azóta semmi gondom vele. ;)
2013. ápr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Annak ellenére, h kivágták egyet kell értsek, szal a kivágásnál az a baj, h ha elcseppen a vér akkor ott is lesz még egy.
2013. ápr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy baj van ezzel, amiről ti beszéltek az szemölcs. A tyúkszem nem terjed vérrel,mert nem vírus okozza,hanem a nyomásnak kitett területeken felszaporodik, megvastagszik a hámréteg. A kérdezőnek annyit mondanék,h menjen el bőrgyógyászhoz, ő majd megmondja szemölcsről,v.tyúkszemről van-e szó. És nem beszélek hülyeséget, 16 éves bőrgyógyászati tapasztalattal mondhatom,h a bőrgyógyászok nem szívesen távolítanak el tyúkszemet,mert igazából ortopédiai probléma,v. rossz cipő okozza és,ha a kiváltó ok nem szűnik meg,mindig el kell távolítani,mert kiújul.
2013. ápr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!