Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A-vitamin túladagolása, annak...

A-vitamin túladagolása, annak ha sok van a szervezetben lehet következménye?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 11. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, pl.: fejfájás, hányás, gyomorpanaszok, rossz közérzet, étvágycsökkenés, fáradékonyság, ingerlékenység, ízületi fájdalmak, vesebántalmak, csont elváltozások és hajhullás.
2013. ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, főleg terhesen káros nagyon a túladagolás! Magzati károsodást okoz.
2013. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az A-vitamin túladagolása nagyon ritka, főleg vitaminkészítmények nem előírásszerű szedésénél lép fel. Az ilyenkor jelentkező tünetek: fejfájás, bőrhámlás, a csontok elváltozása, vesebántalmak, ízületi fájdalmak.

A ß-karotin túladagolásakor a bőr főleg a tenyéren és a talpon sárgásan elszíneződhet, ez azonban nem mérgező hatású. relaxbolt.hu

2013. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, a túladagolás rosszabb lehet a hiányánál is. Márpedig könnyen fel tud halmozódni hiszen raktározni tudjuk. Gondolj csak bele, a gyógyszertári vackok úgy szokták reklámozni magukat hogy fedezik az egész napos szükségletet. Na igen, ez c-vitaminból jó lehet mert kiürül a felesleg, de ha tablettából beviszed a napi adagot(vagy legalábbis a nagyját, és azt is számoljuk hozzá hogy két egyforma ember sincs), + ehez még hozzájön az evéssel bevitt mennyiség(aminek alapból fedeznie kéne az egészet), hát, nem nehéz túladagolni.
2013. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is azt mondom,hogy a túladagolás rosszabb,mint maga a vitamin hiány.Minden vitamint túl lehet adagolni.Főleg akkor ha nem természetes úton pótoljuk.Nekem is van vitamin hiányom,de sose nyúlok tablettához,mert abban mindig van valami plusz adalék anyag,ami kárt okozhat és nagyobb a túladagolás veszélye is.Veszem a fáradtságot és utána nézek,hogy milyen zöldség vagy gyümölcs tartalmazza azt,amire nekem szükségem van.És hogy mennyit együnk?A közérzet jelzi,vagy kiürül másképp,de beteg nem lesz senki tőle.Az tuti.A nővérem c-vitamin tablettát szed minden nap.Hullik a haja és a fogai se jók.Arról nem beszélve,hogy betegesebb mint eddig volt.Az A-vitami túlzott bevitelének a hatását nem ismerem pontosan,de tapasztalni sem fogom pont azért,mert nem szedem.Inkább megeszem máshogy akkor is,ha nem szeretem,de tudom hogy szükségem van rá.
2013. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 fcsenike ***** válasza:
Én azt tanultam, hogy kevés az a vitamin amit túl lehet adagolni. Ebből az egyik az A-vitamin és a túladagolás miatt kialakuló betegség neve a karotinémia! (Kozmetikus vagyok)
2013. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát attól függ, mennyit vittél be, de szerintem messze nem a túl adagoláshoz szükséges mennyiséget. Pl. a C vitaminra is 8O mg-ot javasolnak, de ez a minimum adag, Szentgyörgyi Albert pl 4-6OOO mg-ot javasolt. A D vitaminra 4OO NE-t írnak, közben kimutatták,hogy egy nyári napon 1O OOO NE fölött termel a szervezet, erről ennyit. Nem hiszem, hogy túladagoltad, viszont az gyakoribb, hogy különböző vitamin hiányok által jelentkezett tünetekre nyakra főre idióta gyógyszereket írnak fel, hamis diagnózis alapján, mert egyszerűbb, gyorsabb, jövedelmezőbb.
2013. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2013. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!