Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szégyellem, de néha elmarad a...

Szégyellem, de néha elmarad a napi D-vitamin beadása. Lehet ennek valami következménye?

Figyelt kérdés
Fürcsi után szoktam, csak néha annyira sietek, hogy meg ne fázzon, hogy elmrarad... Pótolni lehet, kell? Másnapreggel? Nem baj, hogy akkor kettőt kap? VAgy inkább maradjon ki egy nap?
2008. okt. 1. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a fontos, hogy kb heti szinten meglegyen az adagja. Nekem azt mondta a védőnő, hogy akár nem mindennap, hanem heti 2xrre is adagolhatom.
2008. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megesik olykor. Nekem azt mondta a védőnő, hogyha duplán sikerül akkor másnap nem kell neki adni, ha pedig kimaradt azért nem kell többet adni.
2008. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, de azért próbáld meg ne elfelejteni, mert ha sokszor van ilyen nem vmi jó szerintem.

Amúgy én is úgy tudom, hogy ha kimarad akkor nem kell pótolni. Inkább kevesebbet kapjon, mint véletlenül túladagold.

Nekünk maradt ki egyszer kétszer, én nem pótoltam.

2008. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ja és ha kettő sikerül akkor másnap én sem adtam.

2008. okt. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Állítólag például a feje ettől laposodhat hátul,mert e dvitamin erősíti a csontokat is...legalább is a védőnőm szerint..nekem ez újdonság volt,mert én azt hittem csak a calciumtól erősödik..
2008. okt. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A D-vitamin azért fontos mert segíti a csontokba a kálcium beépülését.Baj nem lehet ha egyszer kétszer kihagyod viszont ha ez többször fordul elő akkor sajnos fennáll a veszélye a nem megcsontosodásnak.Valamint a kutacs nem záródik megfelelően.
2008. okt. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk például eleve úgy írják rá a dobozra, hogy heti 2*3 csepp. Én így is adom, 3 csepp valamelyik hétköznap, 3 csepp hétvégén.
2008. okt. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
na ez nekem is gond,mert 1 csepp van irva naponta, és van h több sikerül,akkor utána nem adom neki,de ez a heti kétszeri elosztás a legjobb szerintem...
2008. okt. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit megnyugtattatok, hogy akkor nincs akkora gond...

Néha elmarad este, de ritkán, nem rendszeresen, és nem több napig.

De igyekszem még jobban odafigyelni:-)

2008. okt. 2. 10:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Most mi a rossz a válaszomban??? Miért kell lepontozni, mert nálunk a gyerekorvos heti 2* írja elő? A kérdésre válaszoltam megfelelő tartalommal, nem írtam hülyeséget, akkor?
2008. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!