Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyér ilyen idős korban? Mi...

Aranyér ilyen idős korban? Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves vagyok, nő, és a napokban azt vettem észre, hogy enyhén fáj, ha wc-zek. A fenekem nyílásánál egy borsónyi duzzanat volt, ami aznap majdnem vissza is húzódott. Ma (2 nappal utána) enyhén véres volt a székletem és enyhén fájt a WC-zés (azóta nem éreztem ezt) és mostmár 2 kitüremkedés van, borsónyi méretűek. Az első nap óta kenem Reparonnal. Nem fáj, ha ülök, szinte nem is érzem, hogy van ott valami. Hova kell ezzel menni orvoshoz? Mit fognak ezzel csinálni? Egyáltalán biztos, hogy ez aranyér? Nagyon köszönöm a segítségeket! Igazság szerint kissé kétségbe vagyok esve... Pontosan azt se tudom, hogy mióta lehet ott, mert nem éreztem sose, hogy fájna, viszketne vagy valami...
2013. ápr. 19. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mindig fáj,viszket,vérzik az aranyér,inkább csak akkor,ha székrekedés,hasmenés miatt megreped,begyullad. Sebészetre kell vele menni,ahol ellátnak kúppal, és esetleg megmondják lehet-e,kell-e vele valami mást is tenni.
2013. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kétféle aranyér van: külső és belső aranyér. Proktológus orvoshoz tartozik. Megpróbálhatod aranyér elleni kúppal kezelni, szerintem amíg nem vészes, el lehet ezekkel mulasztani. A vadgesztenye és a körömvirág kenőcs is jó rá.
2013. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kúpom is van, kaptam egy ismerősömtől. Nekem azt mondták az elmondásaim alapján-akiknek már van/volt aranyere- hogy külsőm van. Arra is kell kúp? Milyen sűrűn kenjem a Reparonnal? Nagyon köszönöm a segítségeteket!
2013. ápr. 19. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha csak külső van elég a kenőcs,de azt nem tudhatod,h belül mi van. Proctológus nincs mindenhol, és ahol nincs a szakrendelőben ott a sebészek foglalkoznak vele.Persze,amíg krémmel,kúppal karban tudod tartani és a székleteddel sincs gond,nem feltétlenül kell orvoshoz rohanni.
2013. ápr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Hemoclin gélt használom, annak van egy segítő feje, ami beljebb juttatja a hatóanyagot. ezenkívül fontos a gáttorna és a sok rost az étkezésben!
2013. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ennek is van segédfeje, de kicsit ódzkodok attól, hogy belülre is nyomja. Muszáj oda is?

2013. ápr. 21. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!