Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 7-8 mm-es pajzsmirigy göböm...

7-8 mm-es pajzsmirigy göböm van, alul termelés miatt gyógyszert szedek. Vajon eltüntethető, műthető ez a göb? És akkor normálisan működne a pajzsmirigyem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Anyukámnak most 1cm-es a göb, nem műtötték, mivel nincs rosszindulatú elváltozás a szervezetében. Ő is gyógyszert szed egyébként.

Őt 18 éves korában ugyanezért műtötték, most 40 évesen újult ki neki a dolog.

Nekem 7mm-es a göb, valószínűleg örököltem, de már látszik és zavar is a nyelésben, viszont nem termel alul a pajzsmirigyem, se túl, így semmi kezelést nem kapok rá.. :/

Vékony tű biopszián jártál már? Mivel az alapján már tudnak biztosan mondani.

Szóval szerintem nem műtik meg, nekünk azt mondta az orvos, hogy csak a rossz indulatúnak van szüksége a műtétre, de amikor mész vissza az orvoshoz, kérdezz rá.


Remélem tudtam segíteni.


19/L

2012. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak azért gondoltam, hogy ki lehet-e operálni, mert akkor talán helyre állna a dolog. De mindenképpen megkérdezem az orvosomat.
2012. márc. 1. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!