Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sotret gyógyszert szedek,...

Sotret gyógyszert szedek, válaszolnátok a kérdésemre?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok.5 éve küszködök a pattanásaimmal,megállapították hogy valószínűleg belső okok miatt jöttek ki,nem a serdülés miatt.Elmentünk egy magán orvoshoz,felírta nekem a Sotret nevű gyógyszert.Már egy 20mg beszedtem,de emelte az adagom most 20mg+10mg kell szednem.Anyukám találkozott egy nővel,aki mondta hogy körülbelűl 20 éve szedett ő is a pattanásaira gyógyszert,és meddő lett,sosem lehet gyereke.Gondolom már sokkal jobb a gyógyszertudomány,meg minden,de azért félek,mert szeretnék majd kisbabát,és ha választanom kellene inkább legyen csúnya arcom,minthogy ne legyen majd babám.A betegtájékoztatóra az van írva,hogy akkor nem szabad szedni,ha terhes valaki,vagy tervbe van a baba.Mondjuk nekem nem kell sokáig szednem,5-6 hónap,megyek vérvételre is,nőgyógyászhoz is,megnézik van-e valamiféle gond.Kíváncsi vagyok nektek a véleményetekre,vagy olyanéra aki szedte,és vagy van baba,vagy nincs.Köszönöm előre is a válaszokat,szép napot.:)
2013. ápr. 28. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet terhességben szedni a Sotretet, mert a nagy mennyiségű retinoid káros hatással van a babára, és nagyon nagy a valószínűsége, hogy fejlődési rendellenessége lesz a magzatnak, egyébként úgy tudom nincs hatással a menstruációra, termékenységre. Várni kell utána nyilván, amíg kiürül a szervezetből, és utána lehet majd babát vállalni, de gondolom 15 évesen még nem gondolkodsz ezen :) Ezek a mendemondák pedig tapasztalataim szerint olyanok, hogy vagy attól a gyógyszertől lett, hogy nem lehet gyereke, vagy nem, és csak ráfogják...meg aztán ki tudja mit szedett. Szerintem nincs mitől tartanod.
2013. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Persze nem akarok gyereket 15 évesen,de azért gondolok a jövőre is,mert a szép arc nem annyira fontos mint majd egy baba.De picit megnyugtattál,úgyhogy köszönöm mégegyszer.:)
2013. ápr. 28. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!