Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kik és milyen irányelvek...

Kik és milyen irányelvek alapján döntik el, hogy valamit betegségnek nyilvánítanak-e vagy sem? Most általánosan kérdezem, nem egy konkrét páciensre. Például hogy a skizofrénia vagy az autizmus micsoda.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az azok, akiknek ilyen elváltozása van, nem vagy alig tudnak a társadalomba beilleszkedni, akkor betegségnek minösitik azokat.


Egy skizofrén vagy autista nem képes együttélni a többi emberrel, mert másként látják a világot és a saját szempontjuk szerint akarnák alakitani az életüket, ez viszont nem egyeztethetö össze az általános elvárásokkal.

2013. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 acelsziv ***** válasza:
61%

Nem hinnéd el, de sok betegségre nincs megállapítási módszer. Nincs teszt, se semmi. A pszihónak személyes belátására van bízva. És mivel pénzt kap a gyógyszergyáraktól nagy eséllyel fog ott is betegséget kiáltani ahol semmi nincs.

Szemtanúk állítják, hogy az éves pszihó konferenciákon kézfeltartással szavaznak meg újabb betegségeket, amelyekből aztán remek TB pénzeket és gyógyszerjutalékokat lehet leakasztani.

2013. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 13:07!

Nem a kérdésre válaszoltál. Én tudom, hogy mi betegség és mi nem, de azt kérdezem, hogy kik döntik el és mi alapján. Szerintem elég világosan megfogalmaztam a kérdést.

2013. ápr. 29. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon az úgynevezett BNO kód szerint diagnosztizálnak, amit a WHO ad ki.

Pszichiátriai betegségek diagnosztizálásánál széles körben alkalmazott az DSM kézikönyv.

Az elvek? Jó kérdés, de az első válaszoló által emlegetett "általános elvárásokon" már túlléptek. Senki sem várja el, hogy ne legyen gyomorfekélyed vagy skizofréniád, az a kérdés, hogy a betegnek mennyiben rontja az életminőségét.

2013. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 acelsziv ***** válasza:

És pont a DSM kézikönyv az amit teleszavaznak betegségekkel.

Fiatal iskolások millióit tömik Ritalinnal, mert egy olyan "kórt" húztak rájuk, amely megállapításához semmiféle teszt nincs. Ellenben a "hiperaktivitás" remekül kezelhető lenne némi vitaminnal, de inkább a drog, mert abban van a pénz.

2013. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!