Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Imént kibicsaklott a bokám,1...

Imént kibicsaklott a bokám,1 percig fájt nagyon, de nem tört el. Mit tegyek most, hogy ne dagadjon fel, vagy bármi egyéb?

Figyelt kérdés

Egy alig 10 centis lépcső, amit nem vettem észre, és futás közben pont úgy léptem, hogy semmi nem volt a lábam alatt, mikor a súlypontom már arra a lábamra került..., így lecsúszott a lábam, elestem. Nyekkent is a bokám, nagyon fájt, de végül hamar elszállt a fájdalom, lábra tudtam állni és sétálni minden gond nélkül.


Eltörni sosem tört el semmim, és talán 25 éve bicsaklott ki legutóbb ennyire a bokám. Már nem is emlékszem rá.

Nem tudom mi szokott ilyenkor történni, bedagad, vagy lehet bármi baj?


Mire figyeljek, mit tegyek?

(Hát ilyen házi praktikákra gondoltam a pihentetésen kívül, mert gondolom az mindenképp fontos.)


Előre is köszi a javaslatokat!



2013. ápr. 30. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Felpolcolod, pihenteted, borogatod és pár napig kíméled.
2013. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja, ész ha mégis bedagad, az mennyi idő után szokott történni?


Most beleléptem egy vödör hideg vízbe.

Mondjuk bármerre mozgatom, fordítom, már így nem fáj, csak a kibicsakláskori fájdalom emléke van csak a fejemben. Remélem nem lesz baj, mert orvoshoz most nem mehetek. egyelőre nem látok/érezek rajta semmit.

2013. ápr. 30. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem másnap reggelre lett lila és még dagadtabb.

Borogasd, polcold fel és ne terheld, ha holnap már rátudsz állni (ami nem valószínű), akkor csak gumizokniban, vagy fásliban terheld, de jobb ha 1-2 napig pihenteted.

2013. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Napsugar11 ***** válasza:

Nem biztos, hogy feldagad. Nekem is volt hasonló, még be is lilult, de nem dagadt be. Ilyenkor az ízületből kimozdul, de vissza is ugrik, ami legrosszabb esetben bokaszalag húzódással, vagy részleges szakadással is járhat.


Ha viszont rá tudtál állni és sétálni vele, akkor megúsztad szerencsére. Lehet kapni Lioton gélt, az jó tud lenni erre, főleg, ha belilulna esetleg. A többit előttem már leírták.


Nekem az volt a tapasztalatom, hogy csak olyan magasságú cipőben tudtam egy ideig járni, amiben a baleset történt. A többiben fájt a bokám.

2013. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jajj lekopogom, egyelőre úgy tűnik nincs baj, semmit nem látszik a lábamon, és nem is fáj már. Eddig lógattam a vízbe, most mentem egy kört, és jó.

Napsugár, a válaszod reménykeltő! :-) Remélem nem lilul be, mert akkor megijedek... :-)

2013. ápr. 30. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!