Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyik napról a másikra nagyon...

Egyik napról a másikra nagyon apró, vízhólyag/szemölcs-szerű "puklikat" vettem észre az ujjamon. Ez most mi?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még szemölcsöm, se hasonló, de most mintha futótűzként terjednének ezek a tűhegynyi hólyagok a középső ujjamon :O Vándorolnak a körömágyamtól lefelé, és nagyon érdekelne, mit tehetnék ellenül? Ha tovább vándorolnak, tuti elmegyek dokihoz, de ettől függetlenül van vmi gyógyír?

2013. máj. 3. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy ekcéma, ha nagyon nagyon kicsik azok a hólyagocskák. Igazság szerint nem nagyon tudsz vele mit csinálni, majd az orvos ír fel rá valami kenőcsöt. Ne nagyon érintkezzen a kezed vegyszerekkel, mosószerekkel, ha lehet (használj gumikesztyűt a konyhában, takarítás közben) .
2013. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fájnak/viszketnek is a hólyagok? Használtál mostanában új mosószert/tisztítószert/bármilyen kozmetikumot? Szerintem is kontakt ekcéma lehet.
2013. máj. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem fájnak és nem is viszketnek, és semmilyen új "dologgal" nem érintkeztem :/ Anya szerint húgom ballagásán a virág-tapizástól jöhetett ki... :S De tavaly az én ballagásomon ugyanilyen virágokat fogdostam, és semmi hasonló nem volt.


Most visszahúzódott a többsége a hólyagoknak. Olyan, mint a hámlás. Szóval hála égnek lehet, hogy pár nap múlva már nyoma sem lesz :)


Köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 5. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Ekcéma! Kezdj el ligetszépe kapszulát szedni, nekem 2-3 nap alatt elmulasztotta. Korábban mindig szteroidos krémet kaptam, amitől a vízhólyagok begennyesedtek, én meg jókat szórakoztam vele, hogy kinyomogattam..még több ltt, kirepedt...stb. A Ligetszépe óta ha előjön, csak szedem pár napig és kész
2013. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!