Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek az lehetséges,...

Szerintetek az lehetséges, hogy valakinek sok a sava, /vagy elvan savasodva-bár tudom mostanában, ez divat lett- és ezáltal a nyála is savas?

Figyelt kérdés
köszönöm előre is!
2013. máj. 5. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen nincs hogy el van savasodva.Olyan emberek terjesztik ezt a baromságot akik biológiából analfabéták!Kérdező te tudod mi a citrátkör?Mert ha valaki tisztában van vele akkor elsavasodásról nem beszélhet!

A gyomorsósav túltermelődés egy rendellenesség, ugyanúgy mint a vesekő vagy a köszvény vagy a túlzott izzadtság.

A nyál nem savas! Az enzimek a cukrot bontják savas vegyületté elkezdve már a szájban de ez természetes, mint ahogy az epe lúgos bontást végez.A pepsin meg 2pH alatt dolgozik.

2013. máj. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz! A nyálban vannak emésztőenzimek, így természetes, hogy savas irányba tolódik a pH, mit bikarbonátokka ellensúlyoz leginkább, de ez relatíve gyenge hatás. Tehát, bár a nyál alapból semleges, gyakran savas a száj pH. Ettől még más rendszerek aktívan pufferoltak, pl a gyomor 1-2 pH-val rendelkezik, míg a vele nyilván közvetlen kapcsoaltban álló vékonybél már stabilan pH 8 körül van. Jól látható, hogy drasztikus ugrás van a kettő között, bármiféle külső segítség nélkül. Ezzel szemben mondjuk a vér pH század (!) pontosságra beállítot, méghozzá azért, mert a szervezet alapvetően a vér bikarbonát szintjéből dönti el, hogy mikor kell levegőt venned. Magyarul amikor a savasodik, akkor te fulladozni kezdesz. Vagy másik lehetőség, hogy az egész rendszer pH értéke savasoik, ekkor két lehetőség van, vagy elyreáll, vagy visza a mentő. De olyan, hogy te elsavasodott szervezettel (acidózissal) vígan éldegélsz nincs!!! Abban vagy belehalsz, vagy kigyógyulsz belőle magadtól.
2013. máj. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* a nyál emésztőenzimei bontják a szénhidrátokat, ennek révén savasodik, nem közvetlenül az enzimek miatt. Ezt félreérthetően írtam.
2013. máj. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen,hogy írtatok! Látszik,hogy Ti sokkal jobban értetek hozzá,mint én ... :D

Megmondom őszintén,azért gondoltam erre az egészre ,mert reflux-hoz hasonló tüneteim vannak ,illetve a tünetek teljesen mások,(mert nekem nem ég a gyomrom,és nem is áramlik vissza a gyomortartalom),csak folyton böfögök stb ,stb.. de nem is ez a lényeg,-ezt majd mindenképpen kivizsgáltatom-hanem az,hogy az utóbbi pár hétben elkezdett kopni a fogzománcom ,és már nem tudtam másra gondolni,minthogy a nyálam lehet savas és ez árt a fogaimnak ,hiszen folyamatosan "abban vannak" ,hogy ilyen szépen fogalmazzak... Mivel nekem nem jön vissza semmi a számba.

Na ,nem tudom ,hogy érthető volt-e :D ,bocsi,ha nem


köszi még egyszer!

2013. máj. 5. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Refluxnál savasodik a nyál. Ha sokat böfögsz akkor is mindig megnyílik a gyomorszáj . Ha ugyanez éjszaka alvás közben is megtörténik, /nem az alváson, hanem a vízszintes helyzeten van a hangsúly/ akkor már lehet, hogy egy kis gyomor sósav is visszajut. Nagyon sokaknak azaz egy tünetük van refluxra, hogy elkezdenek köhécselni vagy berekednek. Ez is az éjszakai visszacsorgástól van, ami bekerül a gégébe vagy a légcsőbe / mikroaspiráció/.

Mindenképp járj utána.

2013. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hú .. köszönöm ! Igen ,de akkor ez a visszacsorgás úgy történik ,hogy észre sem veszem ? Mert szokott ilyen lenni ,amit Te is írtál,hogyha lefekszem akkor fel kell ülnöm és böfögnöm kell,de nekem nem jön vissza semmi ,ezért nem értem,hogy ez hogy van...

vagyis hát akkor most már sejtem

2013. máj. 5. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!